توصيه به ديگران
۰
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳
چین هواپیمای مسافربری ۱۶۰ نفره ساخت
چین سرانجام موفق به ساخت اولین هواپیمای جت مسافربری در داخل این کشور شد. هواپیمای یادشده ۱۵۸ تا ۱۶۸ صندلی دارد و حداکثر برد آن ۵۵۵۵ کیلومتر است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از نیکی آسیا، چین اولین جت مسافربری بومی خود موسوم به سی ۹۱۹ را تا پایان سال جاری میلادی و پس از دریافت تاییدیه رگولاتوری هوانوردی این کشور مورد استفاده قرار خواهد داد.

این خبر یک روز پس از انتشار عکس‌هایی از مراسم صدور گواهینامه این هواپیما منتشر شد. سی ۹۱۹ برای رقابت با جت‌های ای ۳۲۰ ایرباس و ۷۳۷ مکس بوئینگ ساخته شده است.

شیء جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین روز جمعه در پکن با گروهی از افراد فعال در زمینه ساخت این هواپیما دیدار و گفتگو کرد. شیء در این دیدار بر تمرکز چین به منظور دستیابی به فناوری‌های پیشرفته برای سرعت بخشیدن به توسعه این کشور تاکید کرد.

او گفت که این کشور باید بر روی فناوری‌های کلیدی تمرکز کند و ایمنی و قابلیت اطمینان به تولیدات پیشرفته را در اولویت قرار دهد تا همه مشکلات احتمالی مربوط به امنیت آنها را از بین ببرد.

سی ۹۱۹ یک هواپیمای جت مسافربری نسل چهارم است که پیشرفته‌ترین نوع آن محسوب می‌شود. طول بال این هواپیما نزدیک به ۳۶ متر، طول آن حدود ۳۹ متر و ارتفاع دم آن حدود ۱۲ متر است.

به گزارش مهر تاکنون ۸۰۰ فروند هواپیمای سی ۹۱۹ توسط ۲۸ مشتری سفارش داده شده و اولین دسته از این هواپیما در اواخر سال جاری میلادی به یکی از خطوط هوایی چین تحویل داده خواهد شد.
کد مطلب : 315294