توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۳
ادامه ریزش قیمت‌هادربازار/دلار به 58هزارتومان نزدیک شد
مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان نشان میدهد که قیمت دلار در این بازار امروز با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شده و به کانال ۵۸ هزار تومان نزدیک شده است. دلال‌ها می‌گویند: قیمت‌ دلار به ابتدای کانال ۵۰ هزار تومان خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، اعلام خبرهای مثبت از گشایش‌های ارزی باعث شده تا قیمت ارز در بازار سبزه میدان و منوچهری طی روز جاری با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شود. قیمت دلار که در روزهای قبل در کانال 60 هزار تومان مقاومت میکرد از معاملات نخست صبح امروز بار دیگر به کانال 59 هزار تومان بازگشته است.

مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از بازار سبزه میدان نشان می‌دهد که قیمت دلار در این بازار به کانال 58 هزار تومان هم نزدیک شده است؛ دلار فروش‌های حاضر در سبزه میدان می گویند که قیمت دلار بازهم کاهشی خواهد بود و به قیمت‌های پایین‌تر می رسد.

یکی از دلارفروش‌ها با اشاره به افزایش عرضه ارز در بازار و خبرهای مثبت سیاسی می گوید: خبرهای جدیدی که از گشایش های ارزی و توافقات رسیده باعث شده تا دلار ارزان شود و همه فروشنده باشند.

فرد دیگری که دنبال مشتری برای دلار‌های نقد خود هست، می گوید: دلار خیلی راحت با این فرمان به 52 هزار تومان هم می رسد؛ او به ما توصیه می کند که اگر دلار نقدی داریم همین الان بفروشیم چراکه احتمال کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آینده بالاست.

او با اشاره به تعطیلی بازار طلا ادامه داد: اگر بازار طلا باز بود حتما قیمت دلار بیشتر از این ارزان می شد ولی تعطیلی بازار طلا باعث شده تا دلال‌ها از فرصت استفاده کنند و جلوی ریزش بیشتر قیمت ها را بگیرند.

یکی دیگر از دلارفروش‌های سبزه میدان با اشاره به اینکه این روزها کمتر کسی حاضر به خرید دلار می شود گفت: تمام بازار الان فروشنده هستند؛ به زور قیمت را بالا نگه داشتند به محض پایان معاملات و تسویه‌ها، قیمت ها ارزانتر می شود.

او با بیان اینکه بازار ارز جای مورد اعتمادی برای سرمایه گذاری نیست به خبرنگار ما می گوید: اگر تازه‌کارید و برای سرمایه گذاری دنبال دلار هستید، اصلا توصیه نمی کنم وارد شوید؛ همین دلال‌هایی که الان گوشی به دست درحال معامله هستند سعی دارند زیان‌های قبلی خود را جبران کنند.

محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی امروز خبرهای جدیدی درباره گشایش های ارزی اعلام و با اشاره به نتایج استفاده از دیپلماسی اقتصادی و گسترش روابط بانکی و تجاری با کشورهای هم پیمان و همسایه تأکید کرده: با گشایش های بوجود آمده، دسترسی کشور به منابع ارزی در سال جاری افزایش یافته و قدرت مدیریت بیشتری نیز بر منابع ارزی زیادی که در خارج از کشور وجود دارد خواهیم داشت. این موضوع البته بر افزایش تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز، اثربخش خواهد بود.

مشاهدات میدانی از بازار سبزه میدان بیانگر آن است که باوجود بسته بودن بازار طلا، فشار فروش در بازار بالاست و همین امر می تواند به کاهش ادامه دار قیمت دلار در روزهای آینده کمک بالایی کند. قیمت دلار البته در روزهای قبل در چند نوبت به کانال 59 هزار تومان بازگشته بود ولی مقاومت دلال‌ها باعث شده بودتا دلار بین کانال 59 تا 60 هزار تومان در رفت و امد باشد. امروز اما وضعیت بازار به گفته دلارفروش‌های حاضر در سبزه میدان نسبت به روزهای قبل تفاوت جدی دارد و همین باعث شده تا ریزش قیمت ها در روزهای اتی جدی تر شود. هم اکنون قیمت دلار بین کانال 58-59 هزار تومان در نوسان است؛ قیمت سکه نیز به کانال 40 میلیون تومان و هر گرم طلای 18 عیار 3.3 میلیون بازگشته است.
کد مطلب : 335698
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی