توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
سومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که کره شمالی پرتابه نامشخصی را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رسانه‌های محلی صبح جمعه از آزمایش موشکی جدید کره شمالی خبر دادند.

 ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کره شمالی پرتابه نامشخصی را از ساحل شرقی خود به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، این سومین آزمایش موشکی کره شمالی در عرض ۵ روز اخیر است.

شامگاه چهارشنبه که وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که پنج شخص که تابعیت کره شمالی دارند را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

بامداد همان روز بود که رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که در جدیدترین شلیک پرتابه توسط این کشور، یک موشک مافوق صوت با موفقیت آزمایش شده و بعد از ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز بعد از نظارت کردن بر آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواستار افزایش توان نظامی کره شمالی شد.

پیونگ‌یانگ در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این نیز «کیم سونگ» نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش‌های موشکی، اما گفت پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری‌ها علیه هیچ کشوری ندارد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 307095