توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۷
دولت سوم روحانی با نقاب پزشکیان وارد میدان انتخابات شده است؟
قطعا همانگونه که مشخص شده است دولت سیزدهم و شخص رئیس شهید دولت چنان انتظارات مردم در موضوعاتی همچون: اخلاق فردی و اجتماعی رئیس دولت بعدی، احترام به تفکرات مخالف بدون متلک های سیاسی و اجتماعی و بکارگیری مدیران لایق بدون در نظر گرفتن تفکرات جناحی و... را بالا برده است که دولت چهاردهم ناگزیر خواهد بود در رفتارها و مصوبات و عملکردهای خود رعایت بسیاری از جوانب را بنماید.
دولت سوم روحانی با نقاب پزشکیان وارد میدان انتخابات شده است؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ با مشخص شدن کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان و اعلام اسامی تایید شدگان چند نکته مشخص شد که توجه به این امر می تواند در انتخابات آتی ما را در انتخاب فرد اصلح کمک کند:

1- قطعا همانگونه که مشخص شده است دولت سیزدهم و شخص رئیس شهید دولت چنان انتظارات مردم در موضوعاتی همچون: اخلاق فردی و اجتماعی رئیس دولت بعدی، احترام به تفکرات مخالف بدون متلک های سیاسی و اجتماعی و بکارگیری مدیران لایق بدون در نظر گرفتن تفکرات جناحی و... را بالا برده است که دولت چهاردهم ناگزیر خواهد بود در رفتارها و مصوبات و عملکردهای خود رعایت بسیاری از جوانب را بنماید.

2- بر خلاف برخی دیدگاه های سیاسی اصلاح طلب که با شعار 1 به5 را برای مظلوم نمایی کاندیدای مورد حمایت خود اتخاذ کرده و همان شیوه دولت اعتدال را در پیش گرفته اند بنظر راقم این شعار اصلا موضوعیتی ندارد .زیرا درست است که ظاهرا اصولگرایان و اصلاح طلبان بر همین مبنا صف آرایی کرده اند اما باید اذعان کرد که اصلاح طلبان شاید در روند اقدامات انتخاباتی خود به آرامی ریل خود را عوض کرده و به سمت یکی از دیگر کاندیداها میل کند. یادمان نمی رود که اصلاح طلبان در یکی از دوره های مجلس همین امر را در باره محمدرضا عارف در پیش گرفتند و ضمن اظهار تمایل به علی لاریجانی عارف را از کورس رقابت ریاست مجلس کنار گذاشتند و یا در انتخابات 88 رئیس ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها به کاندیدای دیگر رای داد. پس اقای پزشکیان باید مواطب باشد تا قربانی سوم این استراتژی اصلاح طلبان نباشد.

3- امروز هنوز هم پس لرزهای دولت حسن روحانی  بر سفره های کوچک شده و جیب های مردم احساس می شود اما گویا آقایان بر حافظه کوتاه مدت مردم بسیار حساب بازکرده و در مقام منتقدان وضع موجود می خواهند از آب گل آلود دوران خود ماهی پاستور نشینی را دوباره  بدست آورند ، اما شاید شهادت غافلگیر کننده شهدای خدمت  باعث شد که دولت اعتدال و امکان تکرار آن  دوباره در افکار مردم  تداعی شود.

4- استراتژی قطعی اصلاح طلبان و غرب گرایان مظلوم نمایی یا همان استراتژی صدر الاشاره خواهد بود زیرا کاندیدای مورد نظرشان خواسته یا ناخواسته برای برخی وزیران ناموفق خصوصا در سیاست خارجی دولت روحانی دعوتنامه فرستاده است و بازگشت  آنها را افتخاری برای خود دانسته است و همین امر می تواند آغازی باشد بر پایان فرصتی نادر در سپهر سیاسی ایران برای بازگشت به قدرت  اصلاح طلبان باشد.

5- اصلاح طلبان و غرب گرایان امروز از فقدان نیروهای جوان و مدیران چابک رنج می برد لذا نگاهی به افراد شاخص ایشان بخوبی موید این نکته است که  اگر دوباره اینان بر مسند قدرت بنشینند  دولتی فرتوت و ژنرال هایی که از زمان بازنشستگیشان مدتها مدیدی است که گذشته است بر سر کار خواهند آورد در نتیجه دوباره عناصر پشت پرده و در سایه همچنان عنان کار را در اختیار داشته و کشور را با تنش مواجه خواهند ساخت..

6- پزشکیان در صحبت‌هایش مطرح می‌کند که اگر به سال 96 بازگردد بازهم به روحانی رای می دهد. این در شرایطی است که تمامی نواقص این دولت را هم به خوبی می داند. چطور ممکن است دولتی که عملا یک دهه را از کشور گرفت بازهم مورد حمایت کاندیدای اصلاح طلب قرار می گیرد. با این اوصاف پزشکیان خود مطرح می کند که نماینده همین دهه است و با توجه به حضور افراد دولت روحانی در ستاد انتخاباتی‌اش رویکردی به عقب دارد.

7- در خبرها آمده بود که هم عناصر و حامیان نسبی و سببی دولت اعتدال و هم فتنه گران برانداز پایشان به ستاد انتخاباتی پزشکیان باز شده است اگر این روند ادامه یابد  و اگر سخنان  پزشکیان  در تبلیغات انتخایتی چند روز گذشته  و مواضع وی در فتنه مهسا امینی و جریان برجام و ترکیب سنی - سیاسی سیاستمداران اصلاح طلب را بیاد آوریم می توانیم به جرات بگوییم که :
اولا: تاکید کاندیداهای انقلابی بر این موارد پیروزیشان را حتمی خواهد کرد.
ثانیا: در صورت شکست کاندیدای  اصلاح طلبان تیر خلاصی بر حیات سیاسی ایشان خواهد خورد که دیگر کمر راست نخواهند کرد.

8- و در پایان باید به بدنه  اجتماعی  آرای اصلاح طلبان اشاره کرد. داماد حسن روحانی و دیگر اصلاح طلبان تا زمان برگزاری انتخابات در رسانه های خود فریاد خواهند زد و مردم که مشخصا آرای خاکستری و خاموش و طبقات مرفه را شامل می گردد هستند را فراخوان می دهند به توئیت کامبیز مهدی زاده دامد حسن روحانی توجه کنید که می گوید: پزشکیان یعنی صداقت، یعنی آزادگی، یعنی درستی و پاکی، یعنی راستی. ما همه پزشکیان هستیم. پزشکیان یعنی همه چی تمام. این سخنان هم می تواند چاقوی دو دمی باشد که می تواند حیات سیاسی پزشکیان را به دلیل رزومه بسیار ضعیف دولت مردان اعتدال و براندازان غرب گرا به مسلخ فراموشی و شکست بکشاند.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 336606