۱
توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
احتمال کاندیداتوری ورزشکار شناخته شده از خرم آباد
"اصلاح طلبان و طرفداران دولت تدبیر و امید به طور جدی وارد انتخابات مجلس دهم خواهند شد و برای بدست آوردن حداقل یکی از صندلی های بروجرد در مجلس در حال برنامه ریزی هستند".
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز «لرستان» این روزها شاهد نشست های رسمی و غیررسمی فعالان سیاسی و کاندیداهای احتمالی مجلس است، ترافیک اصلی در مرکز استان یعنی خرم آباد ایجاد شده و داوطلبان درحال ارزیابی و رایزنی انتخاباتی هستند همچنین دو جریان شاخص(اصولگرا و اصلاح طلب) فعال ظاهر شده اند، شهرستانهای تابعه هم با رفت و آمد و فعالیت کاندیداهای احتمالی خبرساز شده است.

تاکنون خبرجدیدی از فعالیت احمدی نژادی ها در لرستان مخابره نشده اما حامیان دولت یازدهم ترجیح می دهند همسو با اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم حرکت کنند چنانچه یکی از کاندیداهای احتمالی حامی دولت در گرایش فکری اصلاح طلبان قرار گرفته و در کنار چهره های دیگر دوم خردادی عزم جدی برای رقابت با اصولگرایان استان پیدا کرده اند با این حال وزن اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان سنگینی می کند البته در این بین نام یک ورزش کار هم در میان کاندیداهای احتمالی دیده می شود.

**وضعیت کنونی لرستان در بهارستان
نمایندگان کنونی مردم لرستان در خانه ملت در دو فراکسیون رهروان ولایت(یاران اردشیر لاریجانی) و اصولگرایان مجلس حضور دارند، با رای مردم برگ ورود به مجلس نهم به محمد تقی توکلی، علاءالدین بروجردی، بهرام بیرانوند، علی کائیدی، ابراهیم آقا محمدی، ایرج عبدی، عباس قائد رحمت، حجت الله خدائی سوریی و الهیار ملکشاهی داده شد.

از بین نمایندگان لرستان"بهرام بیرانوند"، "علی کائیدی"، "ابراهیم آقا محمدی"، و "حجت الله خدائی سوری" عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هستند. همچنین نماینده مردم بروجرد ریاست پرطرفداران ترین کمیسیون مجلس(امنیت ملی و سیاست خارجی) را برعهده دارد.

مجمع نمایندگان
علاءالدین بروجردی که سابقه حضور در مجلس ششم را هم دارد از مجلس هفتم با رای اعضا به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی انتخابات و تاکنون در این جایگاه قرار گرفته است، وی به عنوان چهره هسو با ولایتی در بیرون و لاریجانی در داخل مجلس شناخته می شود.

**آشنایی با کاندیداهای احتمالی اصلاح طلبان در خرم آباد
هفت چهره اصلاح طلب نشست و برخواست های خود را جهت حضور در انتخابات و قرار گرفتن در فهرست اصلاح طلبان آغاز کرده اند در بین کاندیداهای احتمالی چهره های نام آشنا غیبت خورده اند با این حال نام تعدادی از نمایندگان مجلس ششم ثبت شده است.

در فهرست هفت گانه از امیر ناصر غلامرضایی "عضو سابق شورای شهر خرم آباد" اصلاح طلب حامی دولت، سید عیسی موسوی نژاد"نماینده مجلس ششم"، فروده پیرداده "فعال فرهنگی"، کوروش فولادی"نماینده مجلس پنجم"، فریده بیرانوند"عضو اسبق شورای شهر کرج"، عزت الله چگنی و فریدون دهقان به عنوان کاندیداهای احتمالی اصلاح طلبان در مرکز استان لرستان یعنی خرم آباد نام برده می شود.

"کاندیداهای اصلاح طلبان با هماهنگی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تعیین خواهند شد".

پیش از این به مناسبت سالگرد انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ همایشی از سوی اصلاح طلبان خرم آباد برگزار شده بود که رسول منتجب نیا"قائم مقام حزب اعتماد ملی" ضمن اهانت به نمایندگان کنونی مجلس مدعی شده بود: نمایندگان افراطی مجلس گستاخ هستند.

وی همچنین دیکته ای برای مسئولان و دولتمردان نوشت و خطاب به آنها گفت: من می‌گویم آقای وزیر! آقای استاندار! آقای فرماندار! شما باید هوای بچه‌های اصلاح‌طلب را داشته باشید، زیرا دکتر روحانی با شعارهای اصلاح‌طلبانه و با حمایت اصلاح‌طلبان رأی آورد.
عیسی موسوی نژاد

همایش اصلاح طلبان به مناسبت سالگرد ۲۴ خرداد
سید عیسی موسوی نژاد هم سخنران دیگر این همایش بود، او نیز به حمایت عضو خاکستری فتنه پرداخت و گفت که:مگر رئیس دولت اصلاحات یا دیگر اصلاح طلبان چیزی به غیر از حرف امام(ره) می گویند.

**کاندیداهای احتمالی اصولگرایان
اصولگرایان هم همچون اصلاح طلبان بر حضور گسترده و دست یابی به فهرست واحد در انتخابات تاکید می کنند، استان لرستان از این قاعده مستثنی نیست اما تا زمان تهیه فهرست واحد، کاندیداهای احتمالی در حال رایزنی و گفتگو های تشکیلاتی هستند. ۱۰ اصولگرا در کنار نمایندگان اصولگرای لرستان می خواهند نقشی فعال در هفتم خرداد سال ۹۴ ایفاء کنند.

مرتضی محمود وند"عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزش های رزمی"، محمد رضا ملکشاهی"نماینده مجلس هشتم"، نورمحمد فردی"فرماندار سابق شهر قدس"، صفری احمد وند"کارشناس مخابرات"، فتح الله حسنوند"نماینده مجلس هفتم"، جواد دریشوند"مشاور سابق وزیر دفاع" و اعظم محمدی نیا" رئیس سابق استعدادهای درخشان" به احتمال زیاد در انتخابات مجلس دهم به عنوان چهره های اصولگرا ثبت نام و با اصلاح طلبان استان رقابت خواهند کرد.

**ورزشکار شناخته شده، کاندیدای احتمالی انتخابات
در بین کاندیداهای احتمالی استان لرستان برای انتخابات مجلس دهم نام یک ورزشکار شناخته شده اعلام شده است، آرش میراسماعیلی از سوی رسانه های استان به عنوان کاندیدای احتمالی معرفی شده. وی پیش از این در انتخابات شورای شهر تهران در دوره چهارم ثبت نام کرده بود و در زمانی که از مسابقه با جودوکار اسرائیلی انصراف داده بود پس از بازگشت به کشور به عضویت شورای عالی جبهه ایستادگی(تشکل همسو با محسن رضایی) درآمد.

** نگاهی به آرایش انتخاباتی در بروجرد
"بروجرد" دو کرسی در مجلس ازآن خود کرده با اینکه تعداد صندلی نمایندگان این حوزه در بهارستان زیاد نیست با این حال شخصیت ها و گروه های سیاسی دورخیز خود برای بدست آوردن این دو صندلی در انتخابات مجلس دهم را آغاز کرده اند.

علاءالدین بروجردی و بهرام بیرانوند نمایندگان کنونی مجلس از کاندیداهای شناخته شده بروجرد محسوب می شوند. یک رسانه استان با اشاره به فعالیت حامیان بروجردی در استان اعلام کرده بود:با توجه به شروع غیر رسمی فعالیت های انتخاباتی اطرافیان وی (از چاپ بنر و تقویم جیبی و ...) حضور بروجردی از حوزه انتخاباتی بروجرد قطعی به نظر می رسد.

علاوه بر این دو نماینده مجلس، نماینده مجلس هشتم ویک عضو شورای شهر هم قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارند.
هادی مقدسی: نماینده مجلس هشتم بروجرد به طور جدی قصد ورود به انتخابات مجلس دهم را دارد وی که در دور دوم انتخابات مجلس نهم در رقابت با بهرام بیرانوند از راهیابی به مجلس بازماند این دوره قصد دارد باردیگر بخت خود را برای ورود به قوه مقننه آزمایش کند.

**استراتژی اصلاح طلبان در بروجرد
«اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید حضوری فعال در انتخابات خواهند داشت.»؛ این تیتر یکی از سایت های لرستان بود.
این رسانه با انتشار این خبر آورده بود: شنیده ها حاکی از آن است که همگام با سراسر کشور اصلاح طلبان و طرفداران دولت تدبیر و امید به طور جدی وارد انتخابات مجلس دهم خواهند شد و برای بدست آوردن حداقل یکی از صندلی های بروجرد در مجلس در حال برنامه ریزی هستند. با توجه به شیوه حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس، شورای مشورتی استان لرستان نیز به ریاست محمد رضایی معاون سیاسی سید حسن رسولی استاندار لرستان در زمان اصلاحات تشکیل شده البته هنوز وارد مصادیق نامزدهای احتمالی در بروجرد نشده است.

همچنین از شهرستان پلدختر خبر می رسد، چندين كانديداي ادوار گذشته مجلس ازجمله يك كانديداي مجلس ششم كه دراوايل دهه ۷۰ مديريت يكي ازنهادهاي فرهنگي استان رابرعهده داشته فعالیت های انتخاباتی را آغاز کرده اند.

** آغاز فعالیت های غیررسمی در سلسله
براساس خبر منتشر شده در رسانه های بومی، تعدادی از کاندیداهای احتمالی مجلس دهم فعالیت های غیررسمی خود را در "دلفان/ سلسله" آغاز کرده اند.

سعید حقیقی"فرماندارسابق شهرهای قم ونهاوند"، محمدرضادرخشان"رئیس اداره امورمشاورین دبیرخانه تشخیص مصلحت نظام" و علی باقرطاهرنیا"استاددانشگاه ومدیرکل پژوهش ونظارت دانشگاه تهران" کاندیداهای احتمالی مجلس در این حوزه انتخابیه خواهند بود.
مرجع : نماینده
کد مطلب : 127455
احمدی
۱۳۹۴-۰۵-۱۱ ۱۳:۲۲:۱۷
آقای دکتر فتوحی معاون وزیر جهاد کشاورزی در لیست وجود ندارد خواهشمند است اضافه گردد