توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۹
عبور دمای هوای استان بوشهر از 53 درجه
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دمای هوا در برخی نقاط استان گفت: دمای هوا برخی شهرهای دشتستان از مرز ۵۳ درجه عبور کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز محمدرضا انصاری، افزایش شرجی و رطوبت هوا و مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در سطح استان و روی دریای خلیج فارس دانست و اظهار داشت: طی امروز و فردا دمای بیشینه هوا در برخی نقاط استان بوشهر، به آستانه 50 درجه سلسیوس خواهد رسید.

وی دمای برخی نقاط استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بر اساس رصد ایستگاه‌های هواشناسی در شبانه‌روز گذشته دمای هوای شبانکاره دشتستان 53.2 درجه ثبت و گرم‌ترین نقطه معرفی شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر دمای هوای آب‌پخش دشتستان را 50.4 درجه اعلام و بیان کرد: دمای هوا در مرکز دشتستان در 24 ساعت گذشته 49.4 درجه و مراکز شهرستان‌های دشتی و تنگستان 48.7 درجه ثبت شده است.

انصاری دمای هوای بهرگان دیلم در شبانه‌روز گذشته 46.4 درجه و مرکز استان بوشهر را 35.8 درجه اعلام و خاطرنشان کرد: بیشترین شرجی و رطوبت در شبانه‌روز گذشته در شهرهای ساحلی دیر، عسلویه، خارگ، و بوشهر به میزان به ترتیب 82، 78، 74 و 65 درصد ثبت شده است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی تا روز پنج‌شنبه هفته جاری دمای هوا به شدت افزایش می‌یابد و شرجی در شهرهای ساحلی بیشتر خواهد شد.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار هواشناسی سطح زرد در استان خبر داد و تصریح کرد: وزش باد گرم در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب و افزایش دما از جمله مخاطرات این هشدار هواشناسی است.

انصاری با بیان اینکه هشدار هواشناس سطح زرد تا 21 تیر ماه ادامه دارد گفت: افزایش دما تا آستانه 50 درجه سلسیوس در برخی نقاط استان بوشهر غالباً نواحی غیرساحلی از دیگر مخاطرات این هشدار هواشناسی است.

وی تأکید کرد: در این شرایط و وضعیت آب و هوایی از تردد در ساعات گرم روز پرهیز و راهکارهایی برای محافظت از محصولات کشاورزی و پیشگیری از خسارات احتمالی اتخاذ شود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 337452