توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۲
از بیعت تا رحلت
فاصله میان عید غدیر خم که در آن چندین هزار نفر با امیرالمؤمنین علی "علیه السلام" بیعت کردند تا زمان رحلت پیامبر اعظم "صلوات الله علیه" حدود دوماه و ده روز است.
از بیعت تا رحلت
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ فاصله میان عید غدیر خم که در آن چندین هزار نفر با امیرالمؤمنین علی "علیه السلام" بیعت کردند تا زمان رحلت پیامبر اعظم "صلوات الله علیه" حدود دوماه و ده روز است.

◼️و این زمان کوتاه برای مردم حجاز که از حافظه هایی قوی برخوردار بودند آنچنان که در بازار عکاظ قصیده های بلند را از بَر می سرودند و می خواندند آنقدر نبود که اتفاق بزرگ بیعت با علی "علیه السلام" را فراموش کنند!
همانهایی که سه روز در محل غدیرخم بَخِِ بَخِِ
گویان عرضِ تبریک و ارادت نموده و دست در دست مولا گذاشتند.

⁉️چه شد که بزرگانِ این مردم، حال که پیامبر اعظم "صلوات الله علیه" رحلت فرمودند هنوز پیکر مطهرشان بر زمین است در سقیفه بنی ساعده گرد آمده اند که بر سر جانشینیِ ایشان شورا بگیرند؟

◼️و مردمی که در بیعت شکنی با امامشان دنباله روی اهل سقیفه شدند چگونه بر این خلف وعده تا این اندازه جسور و گستاخ شده بودند که حیا را خورده و آبرو را قی کردند تا بدعت گذارانِ رسوای تاریخ گردند؟

◼️عافیت اندیشی، قبیله گرایی و شیخ گرایی، کینه و عداوت به دلیل کشته شدن اقوامشان در نبردهای با مشرکین توسط مولا علی "علیه السلام" و دسیسه های یهود و عوامل منافقشان، این امت را مبتلا به نقض پیمانی نمود که خدای عز و جل، تحقق آن را شرط اکمال رسالت پیامبر اعظم "صلوات الله علیه" قرار داده بود.

◼️و اینچنین رحلت پیامبر اعظم "صلوات الله علیه" و عرضه شدن امانت ولایت بر مسلمین، سره را از ناسره مشخص نمود، پرده های نفاق را برانداخت و نقاب از چهره ها گرفت تا شیعیان راستین از دل تاریخ سر بر آورند و زمینه ی استقرار صالحان را به ضمیمه ی عدل مهدوی در زمین فراهم آورند.

✍ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 329181