توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۱
ترافیک فوق سنگین در ورودی‌های شرقی تهران
فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون تردد وسایل نقلیه در ورودی‌های شرقی پایتخت فوق سنگین و در محورهای هراز و فیروزکوه سنگین و روان در جریان است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم در شرق استان تهران، اظهار داشت: هم‌اکنون تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز سنگین و روان درجریان است و در برخی نقاط این محور ترافیک با پس‌زدگی همراه بوده و به طور کلی تردد خودروها به کندی درحال انجام است.

وی گفت: هموطنان باید مدیریت زمان سفر را برای بازگشت از مسافرت در اولیت قرار داده تا شاهد پس‌زدگی بار ترافیکی در محورهای هراز و فیروزکوه، مانند سال‌های اخیر نباشیم.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: با توجه به تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محورهای هراز و فیروزکوه، در ورودی‌های شرقی تهران و در محدوده جاده قدیم جاجرود و آزادراه تهران_پردیس با ترافیکی فوق سنگین و پس‌زدگی بار ترافیک روبرو هستیم.

کهریزی ادامه داد: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه سنگین و روان درجریان است، اما تردد خودروها در برخی نقاط این محور مانند محدوده مهرآباد، گیلاوند، رودهن و غیره با پس‌زدگی بار ترافیکی همراه است.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای شرق استان رخ نداده، تاکید کرد: عبور و مرور وسایل نقلیه از دو دولاین رفت و برگشت محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم پرحجم و روان درجریان بوده و هم‌وطنان بدون گره ترافیکی در حال عبور از این مسیرها هستند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه عوامل پلیس راه در سطح محورها حاضر بوده و نسبت به روانسازی بار ترافیکی اقدام می کنند، عنوان کرد: هموطنان بازگشت از سفر خود را مدیریت کرده و بازگشت خود را به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند، زیرا درصورت عدم رعایت این موضوع با ترافیک‌های فوق‌سنگین و پس‌زدگی بار ترافیکی مواجه خواهند شد.

کهریزی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در ۲۰ کیلومتری مقاصد مسافران رخ می دهد، خاطرنشان کرد: هم‌وطنان با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، پرهیز از عجله و شتاب، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، استراحت کافی قبل و در حین مسافرت و با رعایت حقوق شهروندی میتوانند سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر مسافران رقم بزنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 334546