توصيه به ديگران
۰
جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۲
ساماندهی 54 هکتار از روددره فرحزاد در سال جاری
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص ساماندهی روددره فرحزاد، گفت: ساماندهی فاز اول رود دره به وسعت 54 هکتار تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، به ساماندهی روددره فرحزاد اشاره کرد و گفت: این روددره به وسعت 140 هکتار است که ساماندهی فاز اول آن به میزان 54 هکتار تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار معتاد متجاهر در این محدوده بودند، گفت:‌همه این معتادان توسط شهرداری تهران جمع‌آوری و به یاورشهرها منتقل شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت روددره فرحزاد مناسب است، گفت: پیمانکار در حال فعالیت است و کار آغاز شده و روددره فرحزاد به یک مرکز تفریحی - فرهنگی تبدیل می شود.

مختاری بیان کرد: پروژه‌های بزرگی در دست اجراست. به دنبال ایجاد تحول هستیم. در خصوص فضای سبز طراحی‌هایی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با تأکید بر این موضوع که برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در روددره فرحزاد انجام شده است، گفت: به دنبال این هستیم که بر غنای محیط زیست افزوده و همچنین پارک‌های محله‌ای و فرامنطقه‌ای را افزایش دهیم.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در روددره فرحزاد گفت: ترمیم قنات‌های موجود در محدوده از جمله اقدامات بود. همچنین در چرخه اکولوژیک هم اقداماتی صورت گرفته است. فاز اول این پروژه در سال 1402 مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 324646