توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲
جزئیات برنامه سهمیه بندی مواد غذایی در اتریش
بر اساس طرح آماده‌َشده از سوی وزارت کشاورزی اتریش، در صورت قطع سراسری برق در این کشور،‌ فروشگاه‌ها مامور به سهمیه‌بندی مواد غذایی و مایحتاج مردم خواهند شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، دولت اتریش طرح اضطراری قطع سراسری برق در این کشور را طراحی کرده و قرار است در صورتی که این اتفاق در فصل زمستان بیفتد،‌ فروشگاه‌ها در قالب سهمیه‌بندی مواد غذایی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین کند.

بر اساس این طرح که از سوی وزارت کشاورزی، مناطق و گردشگری اتریش ارائه شده، تمام فروشگاه‌ها قرار است در نخستین روز قطع سراسری برق در این کشور تعطیل شوند. در روز دوم، این فروشگاه‌ها همچنان تعطیل بوده اما بین ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر باید بسته‌های مواد غذایی تازه را در اختیار مردم قرار دهند.

علاوه بر آن، بسته‌های آب معدنی، نان با ماندگاری بالا،‌ مواد غذایی کنسروی، و شمع نیز در فروشگاه‌ها به فروش برسد. در صورت نیاز مشتریان همچنین محصولات ویژه کودکان و بهداشتی نیز به مردم تحویل می دهند.

از روز سوم به بعد هم فروشگاه‌ها تنها امکان عرضه کالاهای خشک را دارند. تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در اتریش توافق کرده‌اند تا در قالب همین طرح اضطراری فعالیت کنند. به شهروندان اتریشی توصیه شده تا مواد غذایی کافی برای ۱۴ روز را در خانه‌های خود ذخیره کنند و به ازای هر عضو خانواده ۱۰۰ یورو هم پول نقد داشته باشند.

این طرح با همکاری اتاق بازرگانی اتریش، بانک مرکزی و وزارت انرژی این کشور و نمایندگانی از صنایع غذایی و انجمن شهرداری‌های اتریش آماده شده است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 317446