توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
اهداف صف آرایی مثلث آذربایجان، ترکیه و صهیونیزم در برابر جمهوری اسلامی
این روزها حرکات نظامی و سیاسی منطقه ای برخی کشورهای متخاصم که در سابقه و مواضع سیاسی شان نیز در آشکار و پنهان شاهد همراهی با دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران بوده ایم در حال انجام است و اینبار استراتژی هزار چاقو هزار زخم رژیم صهیونیستی از سمت شمال و شمال غرب کشور در حال میدانی شدن است.
اهداف صف آرایی مثلث آذربایجان، ترکیه و صهیونیزم در برابر جمهوری اسلامی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این روزها حرکات نظامی و سیاسی منطقه ای برخی کشورهای متخاصم که در سابقه و مواضع سیاسی شان نیز در آشکار و پنهان شاهد همراهی با دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران بوده ایم در حال انجام است و اینبار استراتژی هزار چاقو هزار زخم رژیم صهیونیستی از سمت شمال و شمال غرب کشور در حال میدانی شدن است.

یادمان هست که این استراتژی توسط نفتالی بنت در دیدار با بایدن راهبرد خود علیه ایران را با آن چیزی که مقام‌های اسرائیلی با عنوان «مرگ با هزاران ضربه چاقو» نام می‌برند مطرح کرد. راهبردی که بنت به بایدن ارائه داده شامل مقابله با ایران از طریق ترکیب اقدامات کوچک بسیار در جبهه‌های متعدد نظامی و دیپلماتیک است که این اقدامات به جای یک حمله شدید به ایران است.

در ادامه استراتژی میدانی این امر اینروزها شاهد تحرکات خطرناکی در صحنه های نظامی و سیاسی در منطقه هستیم که به پاره ای از آنها بشرح ذیل اشاره می کنیم:

1- جنگ لفظی بین نمایندگان مجلس آذربایجان که ایران را تهدید به تجزیه و توهماتی از این دست کردند که نمایندگان انقلابی ملت ایران نیز پاسخی بجا و شایسته به این یاوه گویی ها دادند.

2- آشکار کردن روابط پنهانی سیاسی – دیپلماتیکی بین شیخ نشین های مرتجع عربی منطقه خلیج همیشه فارس با رژیم صهیونیستی با افتتاح سفارت خانه ها و گشایش خطوط هوایی رژیم صهیونیستی به برخی پایتخت های کشورهای عربی و...

3- تحرکات سیاسی مسئولان دولت غاصب صهیونیستی با سفر کردن به کشورهای عربی به منظور شکستن قبح حضور صهیونیست ها در کشورهای اسلامی – عربی منطقه غرب آسیا که در آخرین نمونه از این دست خبرها سفر وزیر امور خارجه صهیونیست ها به بحرین بود که با تظاهرات و درگیری و سرکوب مردم در این کشور قطره ای همراه بود.

4- تحرکات نظامی در اقلیم کردستان عراق با تجمع نیروهای تروریستی داعش و عناصر جاسوسی سازمان جاسوسی موساد در بخش هایی از این اقلیم که با برخورد قاطعانه جمهوری اسلامی مناطق تجمع فتنه گران مورد حملات نظامی و موشکی قرار گرفت و تعداد زیادی از عناصر اصلی حاضر در این منطقه به هلاکت رسیدند.

5- سخنان غیر دوستانه و تحریک آمیز رئیس جمهور مادام العمر آذربایجان علیه ایران: الهام علی‌اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان مدعی شده است که کامیون‌های ایرانی از قبل از آن‌که کنترل منطقه قره‌باغ کوهستانی در پاییز سال گذشته از ارمنستان در اختیار جمهوری آذربایجان قرار گیرد، به طور منظم به صورت غیرقانونی وارد قره‌باغ می‌شدند.

اتهام‌زنی رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی در حالی مطرح شده است که پیش از این در اردیبهشت ماه سفارت ایران در باکو ارسال هرگونه کالا از سوی کامیون‌های ایران به قره باغ از مسیر لاچین را رد کرده بود و انتشار فیلم‌های منتسب به حضور کامیون‌های ایران در قره‌باغ در شبکه‌های اجتماعی را نادرست خوانده بود.

6- از سوی دیگر سیاست خارجی ترکیه در چند سال گذشته حکایت از آرزوها و توهمات بدون تعبیری درباره رجعت دوباره امپراطوری عثمانی البته در قواره های به روز شده دارد که می تواند ترکیه را درگیر مناقشات خطرناکی با کشورهای همسایه خود کند. یادمان نرود که در آخرین مورد اردوغان در یک مراسم رژه نظامی نیات درونی خود درباره برخی مناقشات مرزی با ایران را بر زبان آورد که با برخورد ایران این موضوع در نطفه خفه شد.

اما بازیگر اصلی این تنش ها را باید صهیونیست ها دانست که با توجه به راهبرد مرگ با هزاران ضربه چاقو سعی می‌کند فشار به ایران را به نقطه صفر مرزی و حتی داخل ایران بکشاند. لذا درگیر کردن کشورهای منطقه با محوریت ایران را باید در این قالب رصد کرد و مورد تحلیل قرار داد. بحران سازی حشد الشعبی در عراق، طالبان در افغانستان، بحران سوخت و دولت در لبنان، بحران یمن و سوریه همگی حکایت موضوع صدر الاشاره دارد.

رضا احمدزاده
کد مطلب : 302974