توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۴۴
سخنگوی دولت: یارانه نقدی در دولت شهید رئیسی ۹ برابر شد
علی بهادری‌جهرمی در نشست خبری مشترک با وزرای بهداشت و کار گفت یارانه نقدی در دولت آقای رئیسی ۹ برابر شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ نشست خبری مشترک سخنگوی دولت با وزرای بهداشت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز برگزار شد.علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در این نشست گفت: از امروز طی سلسله نشست‌های خبری به غیر از روزهای تعطیل، حوزه‌های عملکرد کمتر از سه سال دولت را در خدمت همکاران عزیزان مردم به صورت گزارشی از دولت خدمت شهید آیت الله رئیسی، ارائه می‌کنیم.

وی افزود: در طول سه سال این دولت شورای عالی سلامت که در ۱۰ سال قبل از آن یک جلسه هم تشکیل جلسه نداده بود، سه جلسه به صورت سالانه با حضور شخص رئیس جمهور داشت.

همچنین رایگان شدن خدمات سلامت و بهداشت کودکان به ویژه برای مناطق دور افتاده انجام شد.

سخنگوی دولت گفت: در حوزه اشتغال نیز باید بگویم جلسات قابل توجهی با حضور شخص رئیس جمهور شهید برگزار می‌شد که نشان از اهمیت ایشان برای حوزه سلامت و نیز اشتغال و رفاه مردم بود. به گونه‌ای که یارانه نقدی در دولت آقای رئیسی ۹ برابر شد.

بهادری جهرمی در بخش دیگری گفت: نرخ بیکاری دولت دو درصد کاهش یافته است که بر اساس وعده‌ای بود که رئیس جمهور شهید داده بودند. از طرفی در ابتدای دولت شرایط تورم به شدت وخیمی داشتیم که گریبانگیر دولت شده بود که معمولاً در این شرایط تورمی ضریب جینی باید افزایش یابد اما برخلاف روال همیشگی در شرایط تورمی، ضریب جینی در دولت آقای رئیسی کاهش یافت و از حدود ۰٫۴ درصد به ۰٫۳۸ کاهش یافت که موجب کاهش فاصله طبقاتی در کشور شد.

وی ادامه داد: در خصوص مدیریت شرکت‌هایی که دولت امانت‌دار مستقیم و غیر مستقیم اداره آن‌ها است، حرکت به سمت ساماندهی و واگذاری مدیریت برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نظامات برای افزایش بهره‌وری و نظارت بر آن‌ها، موجب افزایش ضریب بهره‌وری در کلان عملکرد شرکت‌ها شد.

سخنگوی دولت اظهار کرد: همچنین اصلاح نظاماتی از جمله ریخت و پاش‌های متعددی که وجود داشت، اصل مصوبه‌ای بود که به منظور ساماندهی پرداخت‌ها در شرکت‌های دولتی و حتی شبه‌دولتی، تحت نظارت صندوق‌های با واسطه مدیریت دولت تصویب و ابلاغ شد که ان‌شاءالله شاهد افزایش هرچه بیشتر عدالت در پرداخت حقوق‌ها و جلوگیری از فیش‌ها و حقوق‌های نجوم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در این دولت دو درصد کاهش یافته است، گفت: این امر بر اساس وعده‌ای بود که رئیس جمهور شهید داده بودند. از طرفی در ابتدای دولت شرایط تورم به شدت وخیمی داشتیم که گریبانگیر دولت شده بود که معمولاً در این شرایط تورمی ضریب جینی باید افزایش یابد اما برخلاف روال همیشگی در شرایط تورمی، ضریب جینی در دولت آقای رئیسی کاهش یافت و از حدود 0٫4 درصد به 0٫38 رسید که موجب کاهش فاصله طبقاتی در کشور شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: در خصوص مدیریت شرکت‌هایی که دولت امانت‌دار مستقیم و غیر مستقیم اداره آن‌ها است، حرکت به سمت ساماندهی و واگذاری مدیریت برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نظامات برای افزایش بهره‌وری و نظارت بر آن‌ها، موجب افزایش ضریب بهره‌وری در کلان عملکرد شرکت‌ها شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: همچنین اصلاح نظاماتی از جمله ریخت و پاش‌های متعددی که وجود داشت، اصل مصوبه‌ای بود که به منظور ساماندهی پرداخت‌ها در شرکت‌های دولتی و حتی شبه‌دولتی، تحت نظارت صندوق‌های با واسطه مدیریت دولت تصویب و ابلاغ شد که ان‌شاءالله شاهد افزایش هرچه بیشتر عدالت در پرداخت حقوق‌ها و جلوگیری از فیش‌ها و حقوق‌های نجوم می‌شود.
مرجع : فارس
کد مطلب : 336797