توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۱
خلاء قانونی⁉️
وقتی نمایندگان مجلس و شوراها صلاحیت آنها برای دور بعد رد می شود فورا باید عزل و از نمایندگی ساقط شوند چون دیگر صلاحیت ادامه را ندارند متاسفانه اینگونه افراد مسئله دار بخاطر خلاء قانونی تا پایان دوره در موقعیت خود باقی مانده و خدا می داند که در این مدت چه فساد و سوء استفاده ای را انجام خواهند داد.
خلاء قانونی⁉️
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛  خلاء قانونی باعث شده که بعضا حقوق مردم تضییع و حق افراد مظلوم و محق پایمال گردد.

🔺سالهاست که در برخی موارد می شنویم که خلاء قانونی ‌داریم و یا قانون زمان طاغوت می باشد.

🔹 خوب، اگر چنین است چرا سران قوا بویژه نمایندگان مجلس طی ۴۴ سال گذشته این معضل را حل نکرده اند.

🔺از جمله همین عدم صلاحیتها👇

🔹مثلا: وقتی نمایندگان مجلس و شوراها صلاحیت آنها برای دور بعد رد می شود فورا باید عزل و از نمایندگی ساقط شوند چون دیگر صلاحیت ادامه را ندارند متاسفانه اینگونه افراد مسئله دار بخاطر خلاء قانونی تا پایان دوره در موقعیت خود باقی مانده و خدا می داند که در این مدت چه فساد و سوء استفاده ای را انجام خواهند داد.

🔹و یا همین خلاء قانونی باعث شده بود که حسن روحانی بعنوان رئیس جمهور مستقر؛ برای دور دوم عزل نشود و همین امر دست شورای نگهبان را بسته بود. اگر چه خیانت نمایندگان مجلس دهم و بی بصیرتی و لجبازی مردم نیز فراموش شدنی نیست.

🔺یکی از موضوعات مهم این روزها👇

🔹در این دوره برای مجلس دوازدهم حدود ۴۹ هزار نفر برای ۲۹۰ صندلی مجلس ثبت نام اولیه و ثانویه نموده اند که این میزان ثبت نام نسبت به نیاز؛ یعنی بی دروپیکری و خلاء قانونی که هر کسی به بهانه ای بخود جرآت و حق می دهد که علیرغم نداشتن فهم حداقلی از وظایف نمایندگی و عدم توان لازم؛ درصف ثبت نام کنندگان قرار گرفته و میلیاردها تومان هزینه و صرف هزاران ساعت وقت برای بررسی صلاحیتها آنها تحمیل گردد.

🔺تجربه و اسناد ادوار گذشته و فعلی نشان داده که بعضی از این ثبت نام کنندگان سابقه کیفری اعم از سرقت، قتل؛ مواد مخدر؛ قاچاق؛ جعل سند؛ تبانی با خودرو سازان و متصل به مراکز ثروت و قدرت و محکومیت قضائی و امنیتی و سیاسی و اخلاقی و امثالهم داشته و دارند و متاسفانه قانونی وجود ندارد که ایندسته از ثبت نام کنندگان را مورد مواخذه و تنبیه قرار داده و از آنها جریمه خسارت دریافت نماید.

🔺بعضی از این افراد با غرض سیاسی می آیند که رد صلاحیت شده که نظام را به دیکتاتوری متهم کرده و یا برای گرفتن گرین کارت و دوتابعیتی و پناهندگی و اقامت در خارج سند داشته باشند و بعضی هم می آیند که فقط یک تائیدیه از شورا برای یادگاری اخذ نمایند.  

🔺و حرف آخر اینکه 👈 در خیلی از امور از جمله این موضوع خلاء قانونی داشته و بعضا باعث به سخره گرفتن اصل انتخابات می شود و انتظار می رود که مجلس و شورای نگهبان در این رابطه اقدام عاجل نمایند.

۲۳  آبان  ۱۴۰۲  #فرهادنیا
کد مطلب : 331495