توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۷
فرزند شهید زاهدی: پدرم به آرزوی خود رسید
فرزند شهید زاهدی گفت: پدرم در نهایت به آرزوی خود رسید و از خداوند جایزه گرفت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمد مهدی زاهدی، فرزند شهید زاهدی در خصوص خصوصیات پدر اینگونه می‌گوید: ایشان به حسن خلق معروف بودند و شاید نشود به راحتی در یک صفت ایشان را توصیف کرد.

وی ادامه داد: پدر سعی می‌کردند کارها را مخلصانه و برای رضای خدا انجام بدهند و دیده نشوند و از مطرح شدن دوری می‌کردند و البته در پشت صحنه هم شبانه روز در تلاش بودند و شاید در شبانه روز 4 الی 5 ساعت بیشتر خواب نداشتند و دائما در حال فعالیت بودند.

فرزند شهید زاهدی گفت: وی در نهایت به آرزوی خود رسید و از خداوند جایزه گرفت. انشالله که ما هم لیاقت خانواده شهدا بودن را داشته باشیم و امیدوارم مهمان امام حسین (ع) و در کنار دوستان خود شهید خرازی و شهید کاظمی باشند.

به گزارش تسنیم، روز گذشته و در حملات موشکی رژیم جعلی صهیونیستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، سردار "محمدرضا زاهدی" به همراه سردار "محمد هادی حاج رحیمی"  و پنج تن از همراهان ایشان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

سردار محمدرضا زاهدی در 11 آبان ماه سال 1339 و در اصفهان چشم به جهان گشود و در  سال 1359 به عضویت سپاه پاسداران درآمد؛ این شهید والا مقام در دوران دفاع مقدس از فرماندهان میانی سپاه بود و از سال 1362 تا 1365 فرماندهی تیپ 44 قمر بنی‌هاشم برعهده داشت.

شهید سردار زاهدی‌ از سال 1365 تا 1370 به عنوان فرمانده لشکر 14 امام حسین(ع) خدمات کرد و همچنین در طول سال‌های 1384 تا 1387  فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران بر عهده داشت.

این شهید بزرگوار در فاصله سال‌های 1384 تا 1385 با حفظ سمت فرماندهی قرارگاه ثارالله را نیز بر عهده داشت و همچنین در طول سال‌های 1395 تا 1398  به عنوان معاونت عملیات سپاه پاسداران خدمت کرد.

علاوه بر این شهیدسردار زاهدی از سال 1387 تا 1395 در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و از جمله فرماندهان سپاه سوریه و لبنان بود.

شهید عباس صالحی روزبهانی در سالروز شهادت شهید ماشاءالله شمسه، نخستین شهید مدافع حرم لرستان، در 13 فروردین به شهادت رسید.
کد مطلب : 334555