توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۰
گزارش میدانی از آخرین وضعیت مرغ در استان تهران
در حالی که اخیرا وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده بود عرضه مرغ در سطح استان تهران 4 برابر شده است، اما گزارش خبرنگاران فارس، از کمبود عرضه مرغ در سطح استان تهران حکایت دارد، هم‌چنین در برخی مناطق مرغ با نرخی بیش‌تر از نرخ مصوب توزیع می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی قیمت هر کیلو مرغ گرم ۷۳ هزارتومان است، همچنین طبق گفته مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی میزان ورود مرغ گرم به استان تهران نسبت به ابتدای سال جاری ۴ برابر شده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش میدانی خبرنگاران فارس از سطح شهرستان‌های استان تهران، در برخی مناطق شاهد کمبود مرغ هستیم و برخی مناطقی هم که مرغ وجود دارد با قیمت بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.

شهر تهران

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس، در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه اکثر غرفه های میدان بهمن خالی از مرغ بودند اندک غرفه هایی هم که مرغ وجود داشت و مردم برای خرید آن صف بسته بودند البته این غرفه‌ها مرغ را با قیمتی کمتر از نرخ مصوب یعنی ۷۱ هزار تومان می‌فروختند.

«مدتی است که مرغ نداریم و منتظریم تا مرغ به دستمان برسد آن وقت توزیع را آغاز می‌کنیم» این را یکی از غرفه‌دارهای میدان بهمن که مرغی برای فروش نداشت به خبرنگار فارس گفته است.

همچنین در میدان میوه و تره‌بار بعثت، در حالی که قیمت مرغ گرم ۷۳ هزار تومان و قیمت مرغ منجمد ۴۵ هزار تومان اعلام شده بود، اما هیچ نوع مرغی برای عرضه وجود نداشت.
 
مرغ نداریم، سوال نفرمایید!

خبرنگار فارس برای بررسی بیشتر وضعیت فروش مرغ به میادین بالای شهر هم مراجعه کرده است؛ آنجا هم خبری از عرضه مرغ نبوده است و بر روی درب از یکی غرفه‌ها نوشته شده بود: «به اطلاع می‌رساند زمان ورود مرغ گرم و منجمد و گوشت تا رسیدن به بازار مشخص نمی‌باشد، لطفا سوال نفرمائید.»
 
مشاهدات میدانی خبرنگار فارس از فروشگاه‌های سطح شهر هم نشان می‌دهد در مناطق شمالی تهران، با وجود آنکه فروشنده قیمت مرغ گرم را بالای ۸۰ هزار تومان اعلام کرد، اما مرغ گرم و منجمدی برای توزیع نداشته است

در بازار فروش مرغ و گوشت حوالی میدان امام حسین تهران، اکثر مغازه‌داران مرغی برای عرضه نداشته و منتظر دریافت سهمیه خود بودند و برخی که مرغ داشتند، مرغ گرم را کیلویی 80 هزار تومان توزیع می‌کردند در حالی که هیچ مرغ منجمدی برای فروش نداشتند، همچنین در مغازه‌های اطراف دروازه شمیران تهران نیز مرغی برای عرضه وجود نداشت.

در مغازه‌های حوالی میدان انقلاب، مرغ گرم ۷۳ هزار تومان با محدودیت ۴ عدد توزیع می‌شد و مغازه‌دار اعلام کرده که مرغ منجمد به قیمت ۴۵ هزار تومان تا ساعاتی دیگر می‌رسد.
 

وضعیت توزیع مرغ در شهرستان‌های استان تهران

ردیف شهرستان قیمت مرغ گرم عرضه مرغ گرم
1 تهران بازار آزاد و تره بار: 71 تا 80 بیشتر مناطق مرغ وجود ندارد
2 قرچک بازار آزاد و تره بار: 85 الی 90 اکثر مناطق موجود است
3 پیشوا بازار آزاد وتره بار: 85 الی 90

اکثر مناطق موجود است

4 ورامین بازار آزاد و تره بار: 85 الی 90

اکثر مناطق موجود است

5 اسلامشهر

بازار آزاد: 87 الی 90

اکثر مناطق موجود است

6 بهارستان

بازار آزاد و تره بار: 87 الی 90

اکثر مناطق موجود است

7 پردیس

بازار آزاد: 90 الی 95

بازار تره بار: 73

اکثر مناطق موجود است

8 شمیرانات بازار آزاد: 94 تا 100

اکثر مناطق موجود است

9 پاکدشت

بازار آزاد: 85 تا 87

در بازار تره بار موجود نیست

10 ری

بازار آزاد: 78 تا 82

در بازار تره بار موجود نیست

11 رباط کریم

بازار آزاد: 73 تا 89

بازار تره بار: 73 

اکثر مناطق موجود است

12 دماوند

بازار آزاد: 85 تا 90

در بازار تره بار موجود نیستدر بازار تره بار موجود نیست


نتایج بررسی‌های میدانی وضعیت عرضه مرغ منجمد هم نشان می‌دهد قیمت عرضه مرغ منجمد در شهرری ۷۳ هزار تومان و در دیگر مناطق استان تهران در حالی که شاهد کمبود مرغ منجمد هستیم قیمت آن را ۴۵ هزار تومان اعلام می‌کنند.

به گزارش فارس، به گفته وزارت جهاد کشاوزی قیمت مصوب هر کیلو مرغ 73 هزار تومان است و فروش بیشتر از این قیمت تخلف می‌باشد.

وزارت جهاد طی اطلاعیه ای از هموطنان درخواست کرد در صورت مشاهد احتکار و یا فروش بالاتر از قیمت مصوب اعلامی را به سامانه پیامکی 30008136 اعلام کنند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: در ارسال این پیامک ابتدا اسم استان، شهر و آدرس محل اعلام شود تا بازرسان نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی بتوانند به آن رسیدگی کنند، هموطنان همچنین می‌توانند عکس و فیلم تخلفات انجام شده در این زمینه را به آدرس "https://eitaa.com/keshavarziran" ارسال کنند.
کد مطلب : 324718