توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳
نیروهای ما از هوا و زمین در سوریه تحت فشار هستند
ژنرال ارشد آمریکایی با اشاره به اینکه نیروهای روسی در سوریه از زمان جنگ اوکراین بسیار تهاجمی عمل می کنند از فشار فزاینده ای که آنها بر نیروهای آمریکای وارد می کنند هم خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از سی ان ان عربی، ژنرال الکسوس گرینکویچ فرمانده نیروی هوایی مرکزی امریکا که بر نیروی هوایی این کشور در خاورمیانه نظارت دارد گفت: نیروهای روسیه در سوریه پس از جنگ با اوکراین، چه در هوا و چه در زمین بسیار تهاجمی تر شده‌اند.

وی در جریان کنفرانس هوانوردی، فضا و سایبری که در ایالت مریلند امریکا برگزار شد با اشاره به این موضوع اعلام کرد: نیروهای آمریکایی با فشار فزاینده ای در هوا و زمین از سوی روسها روبرو هستند.

گرینگویچ گفت: با صراحت بگویم این بسیار نگران کننده است زیرا نیروهای ما روی زمین هستند و هواپیماهای روسی بالای سر آنها پرواز می‌کنند در حالی که ما نیروها و خلبان‌هایی در نیروی هوایی امریکا داریم که هر روز در تماس نزدیک با روس‌ها هستند. نیروهای ما آنها را رهگیری و اسکورت می‌کنند تا مطمئن شوند که نیروهای ما در حالی که به مبارزه با داعش ادامه می دهند در سوریه و عراق امنیتشان تامین می‌شود.

فرمانده نیروی هوایی مرکزی امریکا با بیان اینکه فعالیت‌های تهاجمی روسیه به علت وجود برخی فرماندهان روسی در خاک سوریه است، مدعی شد: برخی از این افسران نظامی روسی در اوکراین شکست خورده‌اند و هم اکنون در سوریه هستند. ارزیابی من این است که آنها به دنبال به دست آوردن جایگاه خود در نیروهای مسلح روسیه هستند. فکر نمی کنم که آنها موفقیتی به دست آورند اما دست به این کار می زنند.
کد مطلب : 314972