توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴
مردم؛ مطالبه گری و پویایی انقلاب اسلامی
وبلاگ اسد
صریح بگویم بنا بر تصریح امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری؛ مردم ولی نعمتان این انقلابند و مسئولانی که بر مسند قدرت نشسته و براین مناصب تکه زده اند خادمان مردم هستند و لذا در خدمتگزاری به ایشان، کوچک ترین تردید به خود راه ندهند و باید گوی سبقت را در ارائه خدمات ارزشمند به این مردم از یکدیگر بربایند و لحظه ای آرام و قرار نداشته باشند.
Share/Save/Bookmark
به مناسبت آغاز چهل و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

مردم؛ مطالبه گری و پویایی انقلاب اسلامی

اسدالله افشار

در روزهای پراز شور و نشاط ایام پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) قرار داریم. این ایام پرخاطره را به همه فجرآفرینان تبریک می گوییم و اکنون که در آغاز چهل و سومین سالروز این پیروزی غرورآفرین واقع شده ایم؛ به ساحت قدسی امام راحلمان و شهدای این انقلاب کبیر، ادای احترام کرده و درود می فرستیم.

در 42 سال گذشته این انقلاب و این مردم، لحظه ای از دست توطئه­گران و دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی به سرگردگی استکبار جهانی و ایادی مزدورِ بین المللی اش از اروپاییان گرفته تا صهیونیسم و ارتجاع عرب منطقه در آرامش نبوده است تا بتواند با برنامه ریزی دقیق و مدون به بازسازی واقعی کشور در شرایط عادی اقدام نماید.

انقلاب اسلامی در این 42 سال گذشته افتخارات بزرگ علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی، هنری و نظامی را برای کشور و مردم پدید آورده و در کارنامه عملکرد خود، آن ها را به ثبت رسانده است که اگر بنا باشد بر شمرده شود مثنوی هفتاد من کاغذ شود که البته در این ایام قطعا صاحب نظران به هریک از آنان خواهند پرداخت و بررسی و تحلیل ابعاد همه جانبه این توفیقات را در عرصه داخلی و بین المللی تبیین خواهند نمود.   

ناگفته نماند در این 42 سال از عمر پر از فراز و نشیب انقلاب اسلامی؛ انقلاب هم به خاطر «تنگ نظری ها»، «کج سلیقگی ها»،« دلخوری ها»، «دشمنی ها»، « عدم صراحت ها»، «حسادت ها»، « نفاق ها»، «کینه ها»، کم از نااهلان ضربه نخورده است اما با این وجود، مردم این سرزمین پهناور و ظلم ستیز تا به امروز با هم متحد بوده و با توجه به در مضیقه بودنشان و با عنایت به همه آزردگی ها و دلخوری های درست و منطقی آنان از مسئولان و سکانداران اجرایی کشور، هوشمندانه از انقلاب امامشان حفاظت و حراست نموده اند و با درک عمیق از هویت و فرصت تاریخی خود، پای دفاع از انقلاب ایستاده اند و در این خصوص نه با دشمنان و نه با مزدوران آنان سرسازش نداشته و لحظه ای هم به ذهنشان نرمش با ایشان خطور نکرده است؛ بنابراین عظمت انقلاب اسلامی به واسطه عزم، غیرت، همت و معرفت این ملت پدید آمده است و این مهم انکار ناشدنی و قابل چشم پوشی نمی باشد. باید قدر این ملت در صحنه را دانست و در خدمت به آنان کوتاهی ننمود.

انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بدون مردم هیچ است، پوچ است و صادقانه باید به این مردم که تا به امروز در برابر دشمنان داخلی و بین المللی با جرأت و جسارت ایستاده است خدمات شایسته ارائه شود. این مردم علت بقای انقلاب اسلامی بشمار می آیند. کسانی که در هر پست و مقام اجرایی در مناصب عالیه کشور هستند اعتبار و شأن خود را از همین مردم گرفته اند و مشروعیت و مقبولیت آنان منوط به خدمت صادقانه ایشان است، کوتاهی در این امر خیانتی محرز به مردم و انقلاب آرمانی این مردم است.

صریح بگویم بنا بر تصریح امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری؛ مردم ولی نعمتان این انقلابند و مسئولانی که بر مسند قدرت نشسته و براین مناصب تکه زده اند خادمان مردم هستند و لذا در خدمتگزاری به ایشان، کوچک ترین تردید به خود راه ندهند و  باید گوی سبقت را در ارائه خدمات ارزشمند به این مردم از یکدیگر بربایند و لحظه ای آرام و قرار نداشته باشند.

مردم از خدمات ارایه شده توسط دولت اصلاحات تدبیر و امید در این هفت سال ونیم که بر روی کار است راضی نبوده و نیستند. عدم رضایت مردم موجب کاهش محبوبیت این دولت شده است. فسادها، اختلاس ها، رشوه ها، از هم پاشیدگی نظام اقتصادی کشور، دزدی ها، حقوق های نجومی مدیران نالایقِ ناکارآمد، افزایش بی رویه قیمتِ ارزهای خارجی علی الخصوص دلار و یورو، افزایش سرسام آور قیمت مسکن، تورم افسارگسیخته خدمات عمومی از خوراک گرفته تا پوشاک و خدمات درمانی و بهداشتی و... مردم را رنجور و دچار یأس نموده است. این عملکرد زیبنده و شایسته دولت برآمده از آرای مردم در این انقلاب نیست.

این کارنامه از دولت اصلاحات که با وعده های پر از امید به مردم قول روزهای بهتر از گذشته را داد قابل قبول نیست. قطعا جناب رییس جمهور هم در چند ماه پایانی از عمر دولت خود تازه متوجه شده است مردم در فشارند و او چندصباحی است خوابش نمی برد و پریشان اوضاع کنونی و حال و روز مردم است!  آقای رییس جمهور این مردم دیگر زندگی ندارند. کانون خانوادگی ایشان پاشیده است. فرزندانشان به  حرف های آنان گوش نمی دهند. فرهنگ و تربیت در دوران مدیریت شما و حاکمیت دولت شما رنگ باخته است. مردم از معنویت فاصله گرفته اند. مسئول این همه از هم گسیختگی و پاشیدگی؛ شما و همه همفکران شما و دیگرانی که در طول این 42 سال از عمر انقلاب مسئولیت داشته اند و کوتاهی کرده اند، هستید. شما و امثال شما به این مردم و به این انقلاب بدهکار هستید. با این مردم تسویه کنید قبل از آن که این مردم  به خاطر حفظ و تداوم انقلاب امامشان شما را تصفیه و پاکسازی نمایند.

مردم بیدار شده اند و در آغاز چهل و سومین سالگشت پیروزی انقلابشان دست از مطالبات به حقشان نخواهند کشید و با همه سختی ها و رنج هایی که متحمل شده اند بنا به فرمان پیامبرگونه رهبر و مقتدایشان؛ مقام معظم رهبری، با تأسی بر بیانیه گام دوم انقلاب، آتش به اختیار، مطالبه گری خود را با خستگی ناپذیری تا حصول نتیجه، دنبال و پیگیری خواهند نمود تا در ورود به سال 1400  شاهد انقلابی شاداب با مسئولانی از جنس مردم باشند که بتوانند گام های مؤثری را در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، درمانی و بهداشتی بر دارند.

قطعا انتخابات ریاست جمهوری 1400می تواند با تکیه بر مبانی بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبری معظم انقلاب صادر شده است، نقطه عطفی بر این مطالبه گری عمومی در پویایی انقلاب اسلامی بشمار آید تا دست دزدانی که با چراغ آمده اند تا گزیده تر کالا نصیبشان گردد و بیت المال را غارت نمایند، کوتاه و قطع گردد.    

نکته پایانی این که ضرورت دارد در یک پژوهش میدانی و با خود انتقادی صادقانه از کارنامه عملکرد 42 ساله انقلاب اسلامی؛ به آسیب شناسی، رویکردی عالمانه و محققانه داشته باشیم و با دید کلی و جامع نگر، موانعی و تهدیداتی را که موجب می شود حرکت تکاملی انقلاب کند شود و از توسعه و طراوت باز دارد به خوبی شناسی شود تا تحقق اهداف والای انقلاب محقق و ممکن گردد.     

یکشنبه: 12 / 11 / 1399- 17 جمادی الثانیه 1442- 31 ژانویه 2021
کد مطلب : 293390
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان