توصيه به ديگران
۱
جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸
وقتی خیلی زود دیر می شود!
در مسئله عفاف و حجاب هم متأسفانه دشمنان ما نقطه ای را هدف گرفته اند که کم توجهی به آن می تواند به گونه ای مسائل جامعه اسلامی را با تحریک غرایز و شهوانی کردن محیط اجتماع و برانگیختگیهای کاذب در افراد و عواقب جدی و خطرناک آن دچار پیچیدگی و پیوستگی در نتایج زیانبارش کند که ابعاد دیگر جامعه را هم درگیر نموده و به ریشه های ما در نظام اسلامی آسیب جدی وارد نماید.
وقتی خیلی زود دیر می شود!
Share/Save/Bookmark
سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛

🔷 در دوران اپیدمی کوید ۱۹، که به حکم وظیفه و انجام تکلیف شرعی به تیمم و تغسیل اموات بانوی کرونایی افتخار یافتم، یک اتفاق تلخ موجب شد نسبت به قصورات و ضعفهایی که در طول این سالها درباره تبیین احکام شرعی و تاثیر رعایت آن در زندگی و فضای اجتماع داشته ایم، توجه بیشتری پیدا کنم.

🔷 و آن اتفاق تلخ این بود که بیماری که مدت زیادی از ازدواجشان نمی گذشت و به بیماری زمینه ای هم مبتلا بودند در اثر کرونا از دست دادیم و روز بعد از فوت ایشان در حین انجام تغسیل متوجه وجود کاشت ناخن در دستهای ایشان شدیم و بنده که کار را به نیمه رسانده بودم مجددا مطابق احکام فقهی آداب را از سر گرفتم و حال آنکه برطرف کردن مانع کاشت برای میت ابدا میسر نبود و حکم جبیره جاری شد و....

🔷 گرچه به لطف زحمات طلاب دلسوز و مقید، علاوه بر واجبات، آنچه از مستحبات می توانستیم برای آن مرحومه دریغ ننمودیم اما همه ناراحت و متاثر بودیم از اینکه ایکاش قبل از این اتفاقات، ایشان از مضرات کاشت ناخن و مشکلات شرعی آن آگاه شده بودند و ایکاش اجازه نمی دادیم دشمنان ما حتی در مسائل احکامی ما آنچنان نفوذ نمایند که شرعیات را به گونه ای ناقص و غلط در آرایشگاهها مطرح نموده و محرمات، مباح جلوه داده شوند و حتی آن عزیزانی را که بی تفاوت به شرعیات نیستند به خطا انداخته و گرفتار تاثیرات سوء و عمیقی نمایند که در نتیجه از عدم رعایت مسائلی تا این اندازه مهم، عواقب دامنه داری متوجه فرد، خانواده و جامعه گردد.

🔷 دشمنان ما خوب فهمیده اند که اگر بانوی ایرانی را به ابتلائاتی که ناشی از عدم رعایت طهارت است گرفتار سازند خانواده و جامعه را هم با آن درگیر می کنند.
و طعامی که پخته می شود، نطفه هایی که منعقد می شود، خانه ای که باید محل رفت و آمد ملائکه باشد همه و همه درگیر عوارض این مسئله خواهند شد و با امکان بخشی به نزدیک شدن اجنه شیاطین به فرد و محیطی که در آن اثر می گذارد عواقب دیگر هم دامان جامعه را خواهد گرفت و راه نفوذ در افکار و باورهای افراد برای دشمنان ما هموارتر خواهد شد.

🔷 حال در مسئله عفاف و حجاب هم متأسفانه دشمنان ما نقطه ای را هدف گرفته اند که کم توجهی به آن می تواند به گونه ای مسائل جامعه اسلامی را با تحریک غرایز و شهوانی کردن محیط اجتماع و برانگیختگیهای کاذب در افراد و عواقب جدی و خطرناک آن دچار پیچیدگی و پیوستگی در نتایج زیانبارش کند که ابعاد دیگر جامعه را هم درگیر نموده و به ریشه های ما در نظام اسلامی آسیب جدی وارد نماید.

🔷 امروز، هوشیاری ما در درک عمیق مسئله و ابعاد آن می تواند یاریگر، محرک و مقوم برای تدابیری باشد که مسئولین ما موظف و در تلاش برای اتخاذ آن هستند و حتی گاهی در حد توقع و نیاز نسبت به آنها ظاهر نشده اند و در نتیجه از دست رفتن زمان و تاخیر در واکنشِ بهنگام، موجب درگیری بیشتر جامعه، قبح شکنی و شیوع آن و ایجاد آسیبهای بیشتر شده است.

✍ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 324647