توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳
گازگرفتگی ۶۵ دانشجو در اسدآباد/ حال همه خوب است
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به گازگرفتگی ۶۵ دانشجو در دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی گفت: روز گذشته تمام این دانشجویان از بیمارستان مرخص شدند و حال آنها مساعد است‌.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حامد صفاری با اشاره به گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسیدکرین تعدادی از دانشجویان دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی اظهار کرد: خوشبختانه روز گذشته تمام این دانشجویان مرخص شدند و در حال حاضر هیچ بیمار بستری نداریم.

وی با بیان اینکه روز گذشته سوم بهمن‌ماه ساعت ۸:۴۳ صبح نسبت به گازگرفتگی تعدادی از دانشجویان خوابگاه دخترانه دانشگاه سیدجمال با مرکز اورژانس ۱۱۵ اسدآباد تماس گرفته می‌شود گفت: تعدادی از بیماران توسط اورژانس و تعدادی نیز توسط خودروهای دانشگاه و شخصی به بیمارستان انتقال داده شده بودند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطرنشان کرد: وقتی دانشکده علوم پزشکی از این موضوع مطلع شد رئیس دانشکده ستاد مدیریت بحران را تشکیل داد و اقدامات لازم توسط تیم معاونت درمان و تیم پشتیبانی بیمارستان نیز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اکثرا بیماران انتقال داده شده به اورژانس بیماراستان قائم(عج) اسدآباد دارای علائم تهوع، استفراغ و سرگیجه بودند که از لحاظ علائم حیاتی و اکسیژن خون مانیتور شدند ادامه داد: تعدادی از دانشجویان سرپایی درمان شدند و مرخص شدند و تعدادی هم به اورژانس تحت نظر منتقل شدند.

صفاری با تاکید به اینکه از برخی از دانشجویان با توجه به علائمی که داشتند آزمایش گاز خون شریانی(ای. بی. جی) گرفته شد  عنوان کرد: بیمارانی که درد قفسه سینه داشتند نوار قلب گرفته شد و مشاوره قلبی شدند.

وی با بیان اینکه اکثر مراجعه‌کنندگان در وضعیت باثبات بودند و خوشبختانه مشکل خاصی نداشتند و همه آنها مرخص شدند: بعد از ظهر هم تعداد کمی از دانشجویان مراجعه داشتند که آنها نیز مورد مراقبت درمانی قرار گرفتند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ دانشجوی بستری در بیمارستان نداریم و خوشبختانه حال همه آنها خوب بود و ترخیص شدند گفت: تقریبا این دانشجویان ۶۵ نفر بودند که اقدامات درمانی به موقع برای همه آنها انجام شد.

وی در پایان از  اقدامات به موقع رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، تیم معاونت درمان و اورژانس بیمارستان قدردانی کرد.
مرجع : فارس
کد مطلب : 319823