توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۱
تکرار دروغ کشته‌سازی در کرج/ ماجرای بهاره للهی چه بود؟‌
رسانه‎‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به‌نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده است و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.
تکرار دروغ کشته‌سازی در کرج/ ماجرای بهاره للهی چه بود؟‌
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ‌یکی از مهم‌ترین پروژه‌های رسانه‌ای در جنگ ترکیبی سال 1401 علیه ایران، پروژه کشته‌سازی بود. در آن زمان رسانه‌های ضدانقلاب با کمک مزدوران داخلی خود، افرادی را که به‌دلایل مختلف فوت کرده بودند، با ساختن یک سناریوی جعلی به اغتشاشات مرتبط و آن‌ها را کشته اعتراضات معرفی می‌کردند.

اخیراً نیز ضدانقلاب به‌گمان اینکه سوژه جدیدی پیدا کرده است، یک خانم تنها را که در خانه فوت کرده بود و جسد او پس از چند هفته به‌دلیل بوی نامطبوع توسط همسایه‌ها کشف شده بود، سوژه کشته‌سازی کرده است.

یک رسانه ضدانقلاب به‌نام «توانا» در سناریویی تکراری مدعی شد «خانمی به‌نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده است و جسد او مخفیانه و بدون اطلاع خانواده‌اش در بهشت سیکنه کرج دفن شده است.»

«توانا» همچنین مدعی شده است که از خانواده این فرد برای نشان‌دادن محل دفن فرزندشان پول دریافت شده است. موضوع از چند مرجع قضایی ازجمله سازمان زندان‌ها، سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز پیگیری شد، در ابتدا از مسئولین سازمان زندان‌ها پیگیری شد که آیا فردی با چنین مشخصاتی سابقه بازداشت داشته است یا خیر که اعلام شد هیچ متهمی با این نام بازداشت و به زندان وارد نشده است.

سپس ازآن‌جایی که عنوان شده بود این فرد در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شده است موضوع از دادگستری البرز پیگیری شد. در نهایت، پیگیری‌ها از سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز مشخص شد فردی با مشخصات بهاره للهی در فروردین سال جاری در کرج در خانه خود فوت کرده است.

به‌گفته حسین فاضلی هریکندی رئیس‌کل دادگستری استان البرز در ساعت 21 روز 13 فروردین سال جاری حسب اعلام همسایه‌های یک مجتمع آپارتمانی در شهرک گلستانک محمدشهر کرج مبنی بر استشمام بوی نامطبوع از داخل یکی از واحدها، مأموران کلانتری به محل مراجعه کردند و پس از باز کردن درب با جسد خانمی حدوداً 40ساله مواجه شدند.

وی افزود: بعد از بررسی‌ها معلوم می‌شود هویت جسد متوفی، خانم بهاره للهی حاجی‌دلایی فرزند محمدرضا است.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز بیان کرد: بلافاصله بازپرس کشیک قتل در محل حاضر می‌شود و پس از بررسی صحنه دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.

فاضلی هریکندی با ابراز اینکه طی بررسی‌ها مشخص می‌شود حدود سه هفته از زمان فوت متوفی گذشته است، گفت: به‌لحاظ عدم‌پیگیری وابستگان متوفی، جسد پس از مدتی در بهشت سکینه کرج دفن می‌شود و تحقیقات جهت تعیین علت فوت ادامه می‌یابد.

وی اضافه کرد: پرونده هم‌اکنون در شعبه 13 بازپرسی دادسرای ناحیه یک در حال بررسی است، ضمناً پس از مراجعه اولیای دم و با درخواست آن‌ها قبر مجاور محل دفن نیز پیش‌خرید می‌شود و هزینه‌های بابت خرید دو قطعه قبر و هزینه‌های مربوط به دفن پرداخت می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز گفت: طی بررسی به‌عمل‌آمده متوفی سابقه بازداشت در زندان نداشته است.

همچنین طبق پیگیری‌های خبرگزاری میزان از پزشکی قانونی، جسد خانم بهاره للهی در زمان کشف در منزلش دچار فساد و لارو شده و بعد از کشف به پزشکی قانونی منتقل و آزمایش سم‌شناسی انجام شده است.

براساس گزارش پزشکی قانونی در زمان کشف جسد حدود سه هفته از فوت گذشته بود. در بررسی‌های پزشکی انجام‌شده روی جسد نیز هیچ نشانه شکستگی مشاهده نشده است.

علت تامه فوت پس از سم‌شناسی مشخص خواهد شد.
کد مطلب : 336707