توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۶
فرار وزیر خارجه آلمان به پناهگاه در «اودسا» اوکراین
وزیر امور خارجه آلمان هنگام سفر به شهر بندری اودسا در جنوب غرب اوکراین مجبور شد از ترس حمله هوایی دقایقی را در پناهگاه سپری کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از روسیا الیوم، «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان به دلیل هشدار حمله هوایی هنگام سفر به اودسا در اوکراین مجبور شد حدود یک ربع ساعت را در پناهگاه سپری کند.

روزنامه محلی «Zeit» پیش از این گزارش داده بود که وزیر امور خارجه آلمان در سفری که به دلایل امنیتی از قبل اعلام نشده بود، وارد اودسا در جنوب غرب اوکراین شد.

این روزنامه به نقل از خبرنگاری که وزیر خارجه آلمان را در این سفر همراهی می‌کرد، نوشت: آنالنا بائربوک در جریان بازدید از شهر اودسا مجبور شد پس از دریافت سیگنال حمله هوایی برای مدت کوتاهی در یک پناهگاه مخفی و پس از یک ربع ساعت از آنجا خارج شود.

مجله آلمانی اشپیگل هم گزارش داد که بائربوک به همراه «دیمیتری کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین از بندر اودسا بازدید کرد و در جریان اوضاع امنیتی حوزه دریای سیاه قرار گرفت.

به گزارش مهر بر اساس اطلاعات وزارت توسعه دیجیتال اوکراین، هشدار حمله هوایی در منطقه اودسا در ۲۴ فوریه در ساعت ۲۲:۴۸ به وقت مسکو اعلام شد و پس از ۱۸ دقیقه این هشدار لغو شد.
کد مطلب : 333700