توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۴
واشنگتن: در حمله اسرائیل نقشی نداشته‌ایم
وبگاه خبری آکسیوس به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گزارش داد واشنگتن به ایران خبر داده که در حمله اسرائیل در سوریه نقشی نداشته و از قبل از آن آگاه نبوده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ آکسیوس ساعاتی پیش گزارش داد سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده خطاب به این رسانه آمریکایی ادعا کرده که واشنگتن به ایران اطلاع داده که هیچ دخالتی در حمله دوشنبه رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق نداشته و از قبل از آن اطلاعی نداشته است.

به نوشته این رسانه آمریکایی، این پیام نادر نشان می‌دهد که دولت بایدن عمیقاً نگران است که حمله اسرائیل می‌تواند به یک تشدید تنش منطقه‌ای و «ازسرگیری حملات شبه‌نظامیان طرفدار ایران علیه نیروهای آمریکایی» منجر شود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان بامداد امروز از احضار کاردار سوئیس در تهران به وزارت خارجه در پی حمله تروریستی دوشنبه رژیم صهیونیستی و شهادت چند تن از مستشاران رسمی نظامی ایران خبر داد و با بیان اینکه پیام مهمی به دولت آمریکا به عنوان حامی رژیم صهیونیستی ارسال شد، گفت: آمریکا باید پاسخگو باشد.

مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی مورد استناد آکسیوس مدعی شدند که اسرائیل چند دقیقه قبل از حمله به دولت بایدن اطلاع داد اما به دنبال چراغ سبز آمریکا نبود.یک مقام آمریکایی گفت اطلاع قبلی اسرائیل دارای جزئیات نبود و زمانی ارائه شد که جت‌های نظامی در حال پرواز بودند.

به نوشته آکسیوس، اسرائیل به طور مثال به آمریکا نگفته بود که آنها قصد دارند ساختمانی در محوطه سفارت ایران را هدف قرار دهند.

طبق گزارش رسانه آمریکایی، این حمله اندکی قبل از اینکه مشاور امنیت ملی کاخ سفید جیک سالیوان و وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن تماس ویدیویی را با مقام‌های ارشد اسرائیلی برای بحث درباره گزینه‌های جایگزین تهاجم زمینی به رفح آغاز کنند، انجام شد.

یک مقام آمریکایی گفت حمله هوایی در سوریه در این نشست دو ساعت و نیمه مطرح نشد.

یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با آکسیوس احتمال تشدید تنش در نتیجه اقدام اسرائیل را پیش‌بینی کرد و یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که ارتش این رژیم برای حملات تلافی‌جویانه در حالت آماده‌باش قرار دارد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 334557