توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۷
مترو پرند به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بنا بر اعلام دولت، قرار است مترو پرند در اواسط امسال به بهره‌برداری برسد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مهدی چمران در آغاز یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: روزی که خرمشهر آزادسازی شد این روز به عنوان روز خرمشهر نامگذاری شده و به عنوان روز شور و هیجان عموم ملت ما به ثبت رسیده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شهادت 5 مرزبان کشور اشاره کرد و افزود: آنهایی که اختلاس می‌کنند و دل به آن سوی آب‌ها دوخته‌اند، بدانند که آنها رو به افول هستند اما متاسفانه برای اعدام چند آدمکش اعتراض می‌کنند اما در مقابل شهادت مرزبانانمان سکوت می‌کنند!

رئیس شورای شهر تهران به سالروز فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان اشاره کرد و گفت: همه آنهایی که می‌خواهند با سوداگری پول به دست بیاورند باید بدانند که این پول‌ها برایشان باقی نخواهد ماند و ثمره این اقدامات هیچ چیزی جز ننگ لعنت و نفرت خدا و خلق خدا برای کسانی که جان انسان‌ها برایشان ارزشی ندارد، نخواهد بود.

به گزارش تسنیم، در ادامه برخی از اعضای شورای شهر تهران به ارائه تذکرات خود پرداختند.

حبیب کاشانی؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تذکر هفته‌های گذشته خود گفت: متاسفانه علی‌رغم تذکری که بنده در ارتباط با گزارش هزینه ـ درآمد اسفندماه 1401 به شهرداری دادم اما با گذشت چندماه از سال جاری هنوز این گزارش به شورا ارائه نشده است.

وی از شهرداری تهران خواست هر چه سریع‌تر گزارش هزینه ـ درآمدی اسفندماه 1401 را به شورا ارائه کند.

به گزارش تسنیم، زهرا شمس‌احسان دیگر عضو شورا نیز با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان به موضوع تجهیز و ایمنی آب‌نماهای بوستان‌ها اشاره کرد و گفت: باید نسبت به تجهیز آب‌نماها و لایروبی آنها اقدام شود تا شرایط خوبی برای حضور خانواده‌ها بویژه کودکان در تابستان در بوستان‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به برخی از خطرات آب‌نماها در بوستان‌ها تصریح کرد: متاسفانه در سنوات گذشته نیز ما شاهد برق‌گرفتگی در برخی از آب‌نماهای بوستان‌ها بوده‌ایم و این در حالی است که همچنان امکان وقوع برق‌گرفتگی کودکان در آب‌نماهای بوستان‌ها وجود دارد و باید این موضوع به جدیت در دستور کار شهرداری تهران قرار بگیرد و تمهیدات لازم جهت ایمنی آب‌نماها انجام شود.

شمس‌احسان از شهرداری تهران خواست در راستای حفاظت و صیانت از شهروندان و با توجه به الزامات و احکام برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران، نسبت به ایمنی و تاب‌آوری فضاهای عمومی از جمله بوستان‌ها اقدامات لازم را انجام بدهد.

به گزارش تسنیم،‌ سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در جلسه امروز با اشاره به بازدید روز گذشته خود از شرکت واگن‌سازی تهران گفت: یک سال پیش بازدیدی را از این مجموعه داشتم و روز گذشته نیز مجدداً این بازدید انجام گرفت که خوشبختانه تغییرات قابل قبولی در این مجموعه نسبت به یک سال گذشته انجام گرفته است.

وی با اشاره به امیدبخشی و اتفاقات خوب در کارخانه شرکت واگن‌سازی گفت: علاوه بر رفع مشکلات و چالش‌های نیروها، پرسنل و کارگران، شاهد اقدامات خوبی درخصوص اورهال واگن‌ها بودیم.

تشکری هاشمی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت واگن‌سازی تهران جهت اورهال‌سازی 29 رام قطار اظهار کرد: بنابر برنامه‌ریزی قرار است 203 واگن شامل 29 رام در سال جاری اورهال شود که تاکید ما در جلسه روز گذشته این بود که تعداد بیشتری از واگن‌ها در فرآیند اورهال و تعمیرات قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: 29 رام قطار اشاره شده 13 رام مربوط به قطارهای قدیمی (dc) و 16 رام مربوط به قطارهای ac است که با جدیت این موضوع در حال انجام است.

تشکری هاشمی افزود‌: یکی دیگر از اقداماتی که روز گذشته باعث امیدبخشی بود بحث خرید قطعات داخلی درخصوص واگن‌های مترو بود که این موضوع نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است؛ ضمن اینکه در کنار تامین قطعات داخلی، اقدامات خوبی نیز برای خریدهای خارجی آغاز شده است.

وی همچنین به وضعیت مترو هشتگرد و پرند اشاره کرد و گفت: چندی پیش در خصوص مترو هشتگرد تذکری را دادم که امیدواریم با توجه به اشکالات فنی که وجود داشت این اشکالات هر چه سریع‌تر برطرف شود ضمن اینکه بنا بر اعلام دولت، قرار است مترو پرند در اواسط امسال نیز آماده بهره‌برداری شود که در این مسیر نیاز است که شهرداری تهران مذاکرات خود را با دولت و همچنین تعهدات دولت در چارچوب قانونی انجام بدهد.

به گزارش تسنیم، نرگس معدنی‌پور؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به دغدغه‌های مناطق در موضوعات فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: بسیاری از مجموعه‌های فرهنگی و اجتماعی با قیمت‌های کارشناسی امکان واگذاری به بهره‌بردار را پیدا نمی‌کنند که منجر به تغییر کاربری واحدها و کاهش کیفیت خدمات‌رسانی شده است.

وی با بیان اینکه نحوه بهره‌برداری مجموعه‌های ورزشی مناطق نیز از دغدغه‌هاست، خاطرنشان کرد: مشکل ساختار حوزه فرهنگی و اجتماعی ریشه در زمانی دارد که گستردگی آن به اندازه امروز نبوده است. ادارات مختلف دارای پست کارشناس 4؛14 هستند و مسیر ارتقاء شغلی برای پرسنل وجود ندارد و پست های 3؛13 و 2؛12 و... باید در این ادارات در نظر گرفته شود.

معدنی‌پور تأکید کرد: ارسال بی‌هنگام برنامه‌ها، عدم تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌ها و عدم توجه به بافت‌های فرهنگی مناطق، علاوه بر کاهش کیفیت برنامه‌ها نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت وجود ندارد.

وی با تاکید بر اهمیت تدوین برنامه‌های دوستدار کودک و اختصاص اعتبار به این بخش تصریح کرد: توجه به مناطق برای اجرای برنامه‌های ستادی فرهنگی از دیگر دغدغه‌هاست و عدم برنامه‌ریزی به‌ موقع و عدم ارسال دستورالعمل‌ها و بلاتکلیفی مدیران سرای محلات نیز محل مناقشه است.

معدنی‌پور با بیان اینکه انتخاب معتمدین محلات بدون هماهنگی کمیسیون صورت گرفته است، گفت: از شهردار تهران تقاضا دارم که نسبت به موارد مذکور، دستور بررسی لازم را صادر کرده و گزارش خود را در این زمینه ارائه دهد.

به گزارش تسنیم، سید احمد صادقی؛ عضو شورای شهر تهران نیز با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف افراد ایثارگر در شهرداری اظهار کرد: 290 نفر از افراد ایثارگر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند که باید تعیین تکلیف شوند؛ اینکه تلاش می‌شود وضعیت بهتری برای این افراد ایجاد شود جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: علی‌رغم پیگیری‌هایی که صورت گرفته، این موضوع، فشار روانی زیادی را به افراد و خانواده‌های آنها وارد کرده است؛ لذا باید در این زمینه اطلاع‌رسانی شود کسانی که می‌خواهند با همین وضعیت کارگری، تبدیل وضعیت شوند، اقدام کنند.

صادقی تاکید کرد: باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد که قانون برنامه بودجه سال 1401 شهرداری تهران محقق شود.
کد مطلب : 324594
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان