توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸
مجلس به زاهدی وفا رای اعتماد نداد
سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در بازشماری آرا مجلس به زاهدی وفا رای اعتماد نداد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه 12 مهر بررسی صلاحیت محمدهادی زاهدی‌وفا برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار مجلس قرار داشت و نمایندگان آرای خود را اعلام کردند.

در دور اول شمارش، زاهدی وفا با اختلاف مرزی آرا، رای اعتماد مجلس را به دست آورد که با اعتراض برخی نمایندگان به بازشماری آرا رفت.

سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس در گفت و گو با فارس گفت: زاهدی وفا در بازشماری آرا، با یک رای اختلاف رای اعتماد مجلس را به دست نیاورد.

در بازشماری آرا، زاهدی وفا 136 رای موافق و 125 رای مخالف و 9 رای ممتنع کسب کرد که بنا به اعلام رئیس مجلس گزینه پیشنهادی دولت نتوانست رای اعتماد مجلس را کسب کند.

طبق بند «ه» ماده 117 آیین نامه داخلی مجلس، گزینه پیشنهادی باید اکثریت مطلق حاضران در جلسه مجلس را کسب کند که بنا به این ماده زاهدی وفا با یک رای کمتر از حد نصاب، از تصدی وزارت کار کنار رفت.

نکته‌ای که وجود دارد این است که حاضران در جلسه مبنای محاسبه باید قرار گیرد که علاوه بر 270 نماینده‌ای که در رای‌گیری شرکت داشتند 2 نماینده دیگر هم در جلسه حاضر بودند که در رای‌گیری مشارکت نکردند. بنا براین مبنای محاسبه اکثریت عدد حاضران در جلسه یعنی 272 نماینده است که گزینه پیشنهادی حداقل باید 137 رای موافق را اخذ می‌کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 315396