توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲
درخواست وزیر خارجه چین برای اقدام فوری در غزه
وزیر خارجه چین در دیدار با هیأت‌های دیپلماتیک از چند کشور عربی و همچنین سازمان همکاری اسلامی، از جهانیان خواست که هرچه سریعتر تدابیری را برای پایان وضعیت اسف‌بار در نوار غزه به کار ببندند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، با تداوم بی‌توجهی‌های رژیم موقت صهیونیستی به درخواست‌های جهانی برای توقف کشتار در نوار غزه و پایان محاصره همه‌جانبه بر این منطقه، پکن بار دیگر از جامعه بین‌المللی برای مداخله در غزه کمک خواست.

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین امروز (دوشنبه) از کشورهای جهان خواست که هرچه سریعتر تدابیری را برای توقف تراژدی و وضعیت اسف‌بار در نوار غزه به کار ببندند.

هیأتی از وزارتخانه‌های خارجه کشورهای اردن، مصر، عربستان سعودی، اندونزی و تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به پکن سفر کرده و امروز با وزیر خارجه چین دیدار کردند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وانگ در دیدار با این هیأت‌ها گفت که وضعیت بحرانی در نوار غزه روی همه کشورهای جهان اثر می‌گذارد و پایه‌های بشریت و وجدان انسانی را زیر سؤال می‌برد.

طبق این گزارش، وی در ادامه توضیح داد: «جامعه جهانی باید فوراً اقدامات مؤثری را برای جلوگیری از طولانی شدن و گسترش این فاجعه [در نوار غزه] انجام دهد».

وزیر خارجه چین با بیان اینکه پکن قاطعانه در کنار عدالت در این مناقشه ایستاده، اظهار داشت: «[چین] از همان ابتدا تلاش‌هایی برای کاهش تنش‌ها، گسترش کمک‌های بشردوستانه، اصرار بر بازگشت به طرح راهکار دو دولتی و حل سریع، عادلانه و همه‌جانبه مناقشه طولانی فلسطین انجام داده است».

به نوشته اسپوتنیک، وانگ در گفتگو با هیأت‌های عربی تصریح کرد که چین آماده همکاری برای آرام‌کردن اوضاع در نوار غزه و بازگرداندن صلح به منطقه غرب آسیا در اسرع وقت است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 331613