توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹
پاپ با تحقیق درباره رسوایی جنسی کلیسای کانادا مخالفت کرد
رهبر کاتولیک‌های جهان با تحقیق درباره رسوایی جنسی کلیسای کانادا مخالفت کرد.
پاپ با تحقیق درباره رسوایی جنسی کلیسای کانادا مخالفت کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پاپ «فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز پنجشنبه با تحقیق درباره اتهامات جنسی علیه مقامات کلیساهای کانادا از جمله یک اسقف ارشد مخالفت کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دفتر پاپ در واتیکان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی رایزنی‌های مربوطه، پاپ فرانسیس اعلام کرد شواهد کافی برای انجام تحقیقات درباره تعرض جنسی اسقف [مارک] اولت وجود ندارد».

اولِت» اسقف ارشد کانادایی که در سفر اخیر پاپ به این کشور او را همراهی می‌کرد از سوی دستیار خود که در سال ۲۰۰۸ دختری ۲۳ ساله بود به تعرض جنسی متهم شد.

این اتهام بخشی از دو پرونده قطور است که ۱۹۳ قربانی آزار جنسی علیه ۱۱۶ عضو جامعه «برادران مدارس مسیحی فرانسوفون کانادا» تشکیل داده‌اند. در حال حاضر پیشبرد این پرونده‌ها بر عهده یک قاضی حوزه «کِبِک» است.

دستیار اولت، او را «مهم‌ترین فرد در این پرونده» توصیف کرده است. در شکایت وی آمده است، اولت در مراسم شام «خیریه خواهران» در شهر بیوپورت استان کبک، مورد آزار قرار داده است و این اتفاق در حالی رخ داده که تا پیش از آن، این دو فقط چند بار یکدیگر را از نزدیک ملاقات کرده بودند.

به گفته این زن کانادایی، دو سال بعد در سال ۲۰۱۰ نیز که وی ۲۵ ساله بود، بار دیگر از سوی این اسقف اعظم مورد تعرض جنسی قرار گرفت و او تنها کسی نبود که چنین مشکلاتی با او داشت.

هشتم مرداد امسال، پاپ فرانسیس در سفر به کانادا در جمع خبرنگاران اذعان کرد که کشتار کودکان بومی در کانادا، «نسل‌کشی» بوده است.

رهبر کاتولیک‌‌های جهان به خبرنگاران حاضر در هواپیمای خود گفت: «من از این واژه (در سفرم به کانادا) استفاده نکردم چرا که به ذهنم نیامد اما من واژه نسل کشی را توصیف کردم و من (از خداوند) برای این فرایند که نسل کشی بود، طلب بخشش کردم».

سفر پاپ فرانسیس به کانادا در حالی صورت گرفت که تقریبا یک سال از اولین کشف بزرگ یک گور دسته‌جمعی کودکان بومی در کانادا می‌گذرد. اولین بار در ۲۹ می ۲۰۲۱ (هشت خرداد ۱۴۰۰) اجساد دست‌کم ۲۱۵ کودک بومی که برخی از آن‌ها حدود سه سال سن داشتند، در محوطه یک مدرسه شبانه‌ روزی سابق در استان «بریتیش کلمبیا» کشف شد. سپس ۲۶ ژوئن، اجساد ۷۵۱ کودک بیگناه بومی در مجاور مدرسه شبانه‌روزی «ماریوال ایندییَن» در استان «ساسکاچوان» کشف شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 314226