توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶
تهاتر ایران و روسیه و قلب واقعیت رسانه‌ای
حال روسها پذیرفته اند هم از تحریم ها تبعیت نکنند و هم از ایران طلب دلار ننمایند و صرفا در ازای وارد کردن نفت خام این محصولات اساسی را در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهند. آیا چنین معامله ای به ضرر ایران است؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، علی‌رضا تقوی نیا در کانال تلگرامی تفسیرگر نوشت: برخی رسانه ها خبری تهاتر نفت ایران در برابر خرید نهاده های دامی از روسیه را به شکلی عجیب پوشش داده اند.

طی روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر این که ایران در برابر خرید خوراک دام به روسیه نفت می فروشد.

این خبر در برخی رسانه ها با الفاظی خاص و کاملا جهت دار انعکاس یافت به گونه ای که آن را یک معامله ننگین معرفی کردند تا اذهان مخاطبان را به جهت دلخواه خود در جهت شرق ستیزی هدایت کنند.

در صورتی که به گونه ای دیگر نیز می شود به قضیه نگاه کرد. ایران طی سالهای اخیر توسط غرب به شدت تحریم شده و محدودیت ارزی جدی دارد و همچنین در نقل و انتقالات بانکی نیز با مشکل روبروست.

حال روسها پذیرفته اند هم از تحریم ها تبعیت نکنند و هم از ایران طلب دلار ننمایند و صرفا در ازای وارد کردن نفت خام این محصولات اساسی را در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهند.

این در حالی است که مشکل تامین نهاده های دامی در دولت گذشته، به رشد چند برابر قیمت محصولات پروتئینی منجر شد که تبعات امنیتی و روانی زیادی بر جمهوری اسلامی تحمیل کرد در حالی که با چنین تدبیری تا حد زیادی تولید کنندگان این محصولات استراتژیک آسوده خاطر می شوند.

 آیا چنین معامله ای به ضرر ایران است؟
کد مطلب : 302689