توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴
نفربرهای‌ ارتش ‌به موشک‌های هوشمند نقطه‌زن مجهز شدند
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در حال حاضر در داخل نیروی زمینی به این توانایی رسیده‌ایم که به تمام ماموریت‌ها رسیدگی و تجهیزات هوشمند نقطه‌زن را به دشمن تحمیل کنیم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، صبح امروز طی آئینی و با حضور مسئولان کشوری و لشکری، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش در منطقه فارس، سرتیپ دوم امیرحمیدرضا سهرابی فرمانده پشتیبانی منطقه دو ارتش در شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، سردار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس و دیگرمسئولان مراسم آیین الحاق و واگذاری تجهیزات و تسلیحات نوین و بازآماد شده به تیپ 55 هوابرد و پشتیبانی منطقه 2 نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در این مراسم، ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی و دهه کرامت ‌با اشاره به تاریخ هجمه دشمنان به خاک خرمشهر، گفت: سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر که در چنگال وحشیانی که آن دوران استکبار شرق و غرب از آن حمایت می‌کردند و به لطف خدا رزمندگان اسلام با جانفشانی در خلق حماسه آزادسازی خرمشهر پیروز شدند.

امیر نعمتی تاکید کرد که هشت سال دفاع مقدس و خلق کنندگان حماسه سوم خرداد درس آزادگی را به همه آموختند و پیشنهاد می‌کنم که جوان‌ها  مهم‌ترین و تعیین کننده‌ترین نقطه جنگ تحمیلی را مطالعه کنند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه حفظ حدود و ثغور و تمامیت اراضی جمهوری اسلامی ایران برعهده ارتش است، گفت: به برکت حضور رهبر انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح ولایی مفتخر هستیم که در حال حاضر در داخل نیروی زمینی به این توانایی رسیده‌ایم که به تمام ماموریت‌ها رسیدگی و تجهیزات هوشمند نقطه‌زن را به دشمن تحمیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز آنچه که برای نیروی زمینی اهمیت بالایی دارد، ولایی و ولایت‌مدار بودن است، ادامه داد: به لطف خداوند در سال 1401 دوبار مورد تقدیر رهبرمعظم انقلاب اسلامی (فرمانده کل قوا) قرار گرفتیم.

امیر نعمتی در بخش دیگری اظهار داشت: تیپ 55 هوابرد و تیپ 37 زرهی در استان فارس از یگان‌های عملیاتی ارتش در کشور محسوب می‌شوند و  پایه مراکز آموزشی و فرهنگی نیروی زمینی در شیراز است.

وی افزود: باتوجه به رصد تهدیدات و نیازهای آینده، در حال عبور از نیروی زمینی سنتی به سمت نیروی زمینی پیشرفته هستیم تا بتواند رزم زمینی را به هر دشمنی تحمیل کند و راه زیادی از این مسیر را طی کردیم.

امیر نعمتی بیان کرد: با توکل بخدا، پیروی از مقام عظمای ولایت و به همت غیورمردان نزاجا به یک ساختار متحرک هجومی و چالاک تبدیل شده و در حال حاضر دارای تیپ‌های تخصصی از جمله مکانیزه‌ها و زرهی‌ها، توپخانه موشکی، پهبادها، یگان‌های جنگال، مهندسی رزمی در مناطق مختلف کشور، تیپ‌های واکنش سریع، تیپ‌های متحرک هجومی، هوانیوز بروز در داخل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تیپ 55 هوابرد در استان فارس در 5 سال اخیر به یک تیپ چندمنظوره تبدیل شده و در این راستا توانسته‌ایم مهارت کارکنان را تبدیل به مهارت چندمنظوره کنیم که بتواند از راه هوا بر سر دشمن فرود بیاید، ادامه داد: در مسابقات نظامی کشورهای دنیا نیز این تیپ با مهارت جدید شرکت و رتبه سوم مسابقات نظامی را کسب کرده است.

امیر نعمتی با تصریح بر اینکه تجهیزات رونمایی شده از جمله تجهیزات جنگالی همگی بروز شده که قابلیت‌های هوشمندی، دورزن و شبکه‌محور بودن را دارند، اظهار کرد: نفربرهایی حامل موشک‌انداز هوشمند نقطه‌زن هستند و حدود 7 برابر بُرد این موشک‌هاست که به آن اضافه شده است لذا ما از رویکرد تدافعی به رویکرد تدافعی تهاجمی تبدیل شدیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: ما به این وضعیت موجود بسنده نخواهیم کرد چراکه باید به سمت جلو و در لبه فناوری حرکت کنیم،  اخیرا در چند سال گذشته، 5 کارخانه در نیروی زمینی تاسیس و این کارخانه‌ها  با کمک شرکت های دانش بنیان مستقر در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت پهپاد، موشک، مهمات، سلاح، خودرو  و نیازمندی‌های داخلی مشغول به فعالیت هستند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 324577