توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱
یک جنگنده «اف-۳۵» در آمریکا گم شد
مقام‌های آمریکایی از گم شدن اف-۳۵ بعد از «ایجکت» کردن خلبان این جنگنده در ایالات کارولینای جنوبی خبر دادند و ارتش آمریکا از مردم برای پیدا کردن آن درخواست کمک کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مفقود شدن اف-۳۵ پرهزینه‌ترین جنگنده آمریکایی در ایالات کارولینای جنوبی و درخواست کمک ارتش از مردم برای یافتن آن خبرساز شده است.

منابع رسانه‌ای غربی به نقل از مقام‌های ارتش آمریکا خبر دادند، که جنگنده «اف-۳۵ لایتنینگ ۲» که یک جنگنده جنگی چند منظوره، تک سرنشین و رادارگریز است، در ایالت کارولینای جنوبی مفقد شده و تلاش‌ها برای یافتن آن ادامه دارد.

به گزارش روزنامه «گاردین»، مقام‌های ارتش آمریکا از مردم خواسته‌اند که به آنها برای پیدا کردن جنگنده متعلق به تفنگداران دریایی این کشور در کارولینای جنوبی کمک کنند.

درخواست کمک ارتش از مردم این کشور بعد از آن صورت گرفت که یک جنگنده پیشرفته آمریکایی بعد از استفاده خلبان آن از «ایجکت»، گم شده و تلاش‌ها برای پیدا کردن آن در اطراف دو دریاچه در این ایالت هنوز به نتیجه نرسیده است.

گفته شده که خلبان این جنگنده روز یکشنبه بعد از بروز مشکل حین پرواز بر فراز چارلستون، برای نجات خود ایجکت کرد. به گفته مقام‌های ارتش، خلبان توانسته ساعت ۱۴ به چارلستون شمالی برود و خود را به یک بیمارستان محلی برساند.

مقام‌های ارتش آمریکا هنوز اطلاعاتی درباره نام و هویت خلبان اف-۳۵ منتشر نکردند و بر ادامه تلاش‌ها برای یافتن این جنگنده تاکید کردند.

«هیثر استانتون» یکی از مقام‌های ارشد پایگاه نیروی هوایی چارلستون اعلام کرد، با توجه به مسیر پروازی این جنگنده، تمرکز تلاش‌ها برای یافتن آن روی مناطق مجاور دریاچه «مولتری» و «ماریون» است.

«نانسی میس» یکی از قانونگذاران ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به این ماجرا گفت: «شما چگونه یک اف-۳۵  را گم می‌کنید؟ چرا یک دستگاه ردیاب وجود ندارد و ما از مردم می‌خواهیم که چه چیزی، جت جنگنده را پیدا کنید و تحویل دهید؟»

استانتون مقام ارشد پایگاه نیروی هوایی چارلستون گفت که یک بالگرد پلیس کارولینای جنوبی به عملیات در منطقه برای یافتن اف-۳۵ اضافه شد. مقامات ارتش آمریکا اعلام کردند که ارتش هنوز در حال تحقیق و بررسی علت استفاده خلبان اف-۳۵ از ایجکت هستند.

گفته می‌شود که جنگنده اف-۳۵ که مفقود شده، متعلق به اسکادران ۵۰۱ آموزش حمله جنگنده تفنگداران دریایی این کشور بود که مقر آن در شهر ساحلی «بووفرت» ایالت کارولینای جنوبی قرار دارد.
مرجع : فارس
کد مطلب : 329338
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان