توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۷
پزشکیان از اردوغان برای سفر به ایران دعوت کرد
رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به‌ضرورت بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود برای تقویت و توسعه روابط دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه، از اردوغان برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با مسعود پزشکیان، موفقیت وی در کسب اعتماد ملت ایران و پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.رئیس‌جمهور ترکیه ضمن گرامیداشت یاد رئیس‌جمهور فقید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد دوران ریاست‌جمهوری پزشکیان برای ملت ایران توأم با موفقیت، سربلندی، رفاه و آرامش بیشتر باشد.

اردوغان با اشاره به سطح بسیار خوب روابط دو کشور در بخش‌های مختلف، بر علاقه‌مندی ترکیه برای عمق بخشیدن به این روابط به‌ویژه در بخش تجاری و اقتصادی تأکید کرد.

مسعود پزشکیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریکات دولت و ملت ترکیه پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین قدردانی از ابراز همدردی و همدلی با ملت ایران در پی فقدان رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: دو ملت ایران و ترکیه از اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و تاریخی برخوردارند و مرزهای مشترک دو کشور در بیش از ۴ قرن گذشته مرز صلح و دوستی بوده است که با اتکا به این سرمایه‌های ارزشمند باید نسبت به تقویت مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها اهتمام ویژه داشته باشیم.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به‌ضرورت  بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود برای تقویت و توسعه روابط دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه، از اردوغان برای سفر به  تهران دعوت به عمل آورد.
کد مطلب : 337438