۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲
تبریز همچون قلب انقلاب با قدرت می تپد
راهپیمایی روز جمعه امسال مردم تبریز در بزرگداشت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و محکومیت ترور ایشان از سوی آمریکایی ها نیز افتخار دیگری است که نشانه همراهی مردم استان با تیم مدیریتی فعلی و انقلابی است.
تبریز همچون قلب انقلاب با قدرت می تپد
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز در طول تاریخ معاصر شهر تبریز پیشگام حرکت های انقلابی و آزادی خواهانه بر پایه اسلام بوده است. در دوران مشروطه این شهر با تکیه بر سردارانی همچون ستارخان و باقرخان در مقابل نیروهای مستبد ایستاد. در زمان انقلاب اسلامی نیز شهر تبریز در کنار شهر قم جزو اولین شهرهایی بودند که در مقابل نظام ستم شاهی بعد از واقعه توهین به حضرت امام (ره) قیام کردند. از همین رو می توان با توجه به همین مختصات بر این نکته تاکید کرد که شهر تبریز همواره جزو اولین ها بوده است.

در دوران جنگ تحمیلی نیز شهر تبریز با لشکر ۳۱ عاشورا حضوری مقتدرانه در این هشت سال داشت. وجود شهدایی همچون برادران باکری نمونه ای از همین مسئله است.

پس از آن نیز در ماجرای مختلف در دوران زعامت مقام معظم رهبری نیز همین گونه بوده است. چه این که در فتنه سال ۷۸ و چه در وقایع مرتبط با نهم دی ماه در سال ۸۸ مردم تبریز حضور مقتدرانه ای برای محافظت از نظام جمهوری اسلامی ایران داشته اند.

طبیعی است که این حرکت پر شور در برهه های مختلف نیز همچنان ادامه داشته باشد. کما این که در دوران ریاست جمهوری آیت الله رئیسی این حرکت گسترده می تواند نتایج بسیار مبارکی برای استان، شمال غرب و حتی کل کشور داشته باشد.

خوشبختانه علاوه بر حضور دولت انقلابی رئیسی ترکیب خوبی در مدیریت استان نیز حاکم شده است. سردار خرم به عنوان استاندار انقلابی استان تجربیات و شایستگی های فراوانی برای مدیریت استان دارد. حجت الاسلام آل هاشم نیز با محبوبیت بالایی به خصوص در جمع مردم روبه رو است. همچنین معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان می تواند زمینه ساز اتحاد تمام گروه های انقلابی و حزب الهی برای حمایت از دولت و مدیریت استان باشد.

در کنار تمام این نهادها سپاه عاشورای استان به فرماندهی سردار عباسقلی زاده از پیشکسوتان جهاد و شهادت نیز در کنار بقیه نهادهای انقلابی حضوری گسترده و جدی دارند.

همین رویه را می توان در خصوص نهادهایی همچون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سایر موارد نیز ذکر کرد. از این رو امید فراوانی وجود دارد تا با وجود چنین هماهنگی بالایی در راس مدیران انقلابی حرکت استان هر روز از گذشته موفق در راستای منویات انقلابی باشد.

راهپیمایی روز جمعه امسال مردم تبریز در بزرگداشت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و محکومیت ترور ایشان از سوی آمریکایی ها نیز افتخار دیگری است که نشانه همراهی مردم استان با تیم مدیریتی فعلی و انقلابی است. فرصتی است که باید آن را مغتنم شمرد و از آن حداکثر استفاده را کرد.

سعید پورملائی هریس
کد مطلب : 306630
سعيد بلاح پور
۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۱۵:۲۱:۳۴
حق مطلب در مورد تبريز قهرمان و مردم لحظه شناس آن به خوبي ادا شد.
قلمي روان و وحدت بخش ، اميدآفرين بود.سپاس