توصيه به ديگران
۰
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۱
خطیب جمعه تهران:
انتخابات یک آوردگاه بزرگ برای همگان است که همه دشمنان علیه آن بسیج شده‌اند
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انتخابات آتی یک آوردگاه بزرگ برای همگان است، تاکید کرد: همه جریان ضد انقلاب و ضد ایران با سوابق سیاه خود زیر پرچم کفر و استکبار جهانی، پرچم مقابله با انتخابات را در دست گرفته‌اند.
انتخابات یک آوردگاه بزرگ برای همگان است که همه دشمنان علیه آن بسیج شده‌اند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران طی سخنانی در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی این هفته‌ی پایتخت که در مصلای امام خمینی(ره) اقامه شد، بیان کرد: تقوای الهی انسان را به سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت می‌رساند.

وی افزود: ماه شعبان، ماه پیامبر اعظم(ص) و ماه رحمت الهی و مناجات است. این ماه، کسب آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان است. امام باقر(ع) در روایتی شب نیمه‌ی شعبان را بعد از شب قدر، از همه‌ی شب‌های دیگر با فضیلت‌تر دانسته‌اند و بر تلاش برای قرب الهی توصیه فرمودند. هم‌چنین احیای این شب توصیه شده و خوشبختانه در سال‌های اخیر مساجد و هیئات این آیین نورانی را بر پا می‌دارند.

خطیب جمعه موقت تهران اظهار داشت: در سحر نیمه‌ی شعبان کسی متولد شد که تحقق‌بخش اراده‌ی الهی برای حاکمیت مستضعفان است و حضرت مهدی(عج) پس از ولادت، آیه 5 سوره مبارک قصص «وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ» را قرائت فرمودند. امام زمان(عج) پرچمدار حق هستند و باطل را ریشه‌کن خواهند کرد و ایشان ولیّ دم شهیدان تاریخ هستند. وعده‌های الهی به بشریت، به‌دست امام زمان(عج) محقق خواهد شد و حاکمیت سراسری اسلام ناب محمدی، حاکمیت عدالت سراسری در کل جهان و حاکمیت  امنیت کلی در سراسر عالم به‌دست ایشان خواهد بود.

حاج‌علی‌اکبری در ادامه‌ی سخنان خود خاطر نشان کرد: ما مراسم نیمه‌ی شعبان امسال را در حال برگزار می‌کنیم که امروزه محیط زیست معنوی و فرهنگی بشر گرفتار خطر نابودی و انقراض نسل با پراکندگن ویروس بی‌عفتی و از بین رفتن خانواده‌هاست. در حالی که دانش و فناوری که می‌خواست برای بشریت خوشبختی بیاورد، در اختیار ستمگران برای ظلم مضاعف به بشریت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم ما سزاوار هر نوع خدمتی هستند، راهپیمایی 22 بهمن ترکیبی از حماسه و عقلانیت بود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران همچنین به انتخابات آتی اشاره کرده و اظهار داشت: انتخابات و اجرای اراده مردم و دموکراسی دینی هدیه بزرگ خداوند و اسلام و اهل بیت (ع) به ملت است که امکان دست به دست شدن قدرت را فراهم می‌آورد و انتخابات یکی از برترین مسئولیت‌های اجتماعی است که بر عهده ما است.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه انتخابات پیش رو یک آوردگاه بزرگ برای همگان است، تاکید کرد: کل جریان ضد انقلاب و ضد ایران با سوابق سیاه خود زیر پرچم کفر و استکبار جهانی، پرچم مقابله با انتخابات را در دست گرفته‌اند و بیش از 1500 شبکه تلویزیونی علیه برگزاری انتخابات در ایران کار می‌کنند.

وی تصریح کرد: امروز همه دشمنان علیه انتخابات بسیج شده‌اند، امیدواریم در جمعه آینده که جمعه وحدت نیز است، بار دیگر مردم حماسه بزرگ دشمن شکن را خلق کنند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خطاب به داوطلبان انتخابات گفت: کاندیداها در هفته تبلیغات در معرض امتحان هستند. هودارانشان خردمندانه وارد میدان شوند و حفظ آبروی افراد را کنند و از دو قطب سازی کاذب، تولید توقعات غیرمنطقی و سیاه نمایی پرهیز کنند و با یک ورود مناسب خود را به مردم معرفی کنند.

وی در ادامه سخنان خود به جنگ غزه و جنایات صهیونیستها اشاره و تصریح کرد: غزه مسأله اول جهان اسلام است و پس از 140 روز جنگ، غزه به نمایشگاهی بزرگ از شکست‌های استکبار جهانی تبدیل شده است.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی در طول 75 سال عمر کثیف خود هیچ وقت چنین ضربه‌ای را تجربه نکرده بود، گفت: دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی واقعیت خارجی ندارد و این رژیم دچار مرگ مغزی شده و به زور تنفس مصنوعی و ارسال سلاح و تبلیغات رسانه‌ای، این پیکر متعفن را نگهداری می‌کنند و قطعا این نمایش به جایی نمی‌رسد.

وی افزود: کشتار و تخریب‌ خانه‌ها و جنایت جنگی که در غزه اتفاق می‌افتد، محصول مشترک کمپانی لیبرال دموکراسی غرب و مجامع مفلوک بین المللی و سکوت خیانت بار دولت‌های به اصطلاح اسلامی است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: امروز حمایت از ملت فلسطین به نماد روشنفکری در جهان تبدیل شده است.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره میلاد حضرت مهدی(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: امروز وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران دژ محکمی در برابر انواع تهدیدات‌ سیاسی، نظامی، فرهنگی و … است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات به یکی از قدرت‌های بزرگ اطلاعاتی در منطقه و جهان تبدیل شده و ویژگی‌ آن اخلاص، تدین و روحیه جهادی اعضای آن است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: در وزارت اطلاعات از فناوری‌های جدید بهترین استفاده را می‌کنند و در برابر تهدیدات می‌ایستند که نمونه بارز آن عملیات پیچیده شناسایی و رهگیری عوامل دشمن در 28 کشور جهان است.
کد مطلب : 333658