توصيه به ديگران
۰
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۳
نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب درباره جولان
اتحادیه عرب در نشست فوق العاده خود استمرار اشغالگری رژیم صهیونیستی در جولان، مزارع شبعا در لبنان و اراضی فلسطین را تهدیدی برای ثبات منطقه دانست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز پایگاه خبری الیوم السابع خبرداد: اتحادیه عرب در بیانیه خود شهرک سازی رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی و اراضی فلسطینی و نیز تمامی اقدامات رژیم اشغالگر برای تغییر وضعیت طبیعی، قانونی و جغرافیایی جولان را محکوم کرد.

 

در این بیانیه بر موضع عربی برای باز پس گیری کامل جولان با استناد بر قطعنامه های شورای امنیت تاکید شده و آمده است که استمرار اشغالگری اسرائیل در جولان، مزارع شبعا در لبنان و اراضی فلسطینی تهدیدی برای ثبات منطقه است.

 

اتحادیه عرب در بیانیه خود اتخاذ تدابیر لازم از سوی شورای امنیت برای ملزم کردن اسرائیل به اجرای قطعنامه‌ها و برقراری تماس های لازم با شورای امنیت درباره اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

 

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که امروز پنج شنبه به مسکو رفته است بار دیگر بر باقی ماندن جولان اشغالی سوریه به عنوان بخشی از اراضی این رژیم تاکید کرد.

 

وی روز یکشنبه نیز جلسه هفتگی کابینه خود را در بلندی های اشغالی جولان برگزار کرد که این امروز محکومیت شماری از کشورها از جمله ایران، مصر و سوریه را به دنبال داشت.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 157500