توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱
تکذیب خبرسازی علیه یکی از سفارتخانه‌های ایران در خارج
یک منبع مطلع در وزارت امور خارجه خبرسازی علیه سفیر و کارکنان یکی از سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور را تکذیب کرد و آن را شیطنت رسانه‌ای خواند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز یک منبع مطلع در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ادعاها و اتهامات مطرح شده در یک کلیپ کوتاه ساخته شده علیه سفیر و کارکنان یکی از سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران را تکذیب و آن را شیطنت رسانه‌ای با اهداف و انگیزه‌های مجرمانه و منفعت طلبانه توصیف کرد.

این منبع گفت: آنچه در این فیلم کوتاه ساخته شده مطرح شده، سوءاستفاده خبری از تخلفات اداری یک کارمند سفارت و تلاش ناشیانه برای تسری آن به دیگر اعضای خدوم سفارت از جمله سفیر کشورمان است و اهداف و انگیزه‌های شیطنت آمیزی در ورای تولید این فیلم کاملا سطحی و مملو از اطلاعات و داده‌های غلط و بی‌اساس وجود دارد.

به گفته این‌ منبع، تخلف اداری کارمند کنسولی سفارت کشورمان در فیلم مورد اشاره، بیش از  یکسال و نیم قبل توسط بخش‌های نظارتی وزارت امور خارجه ایران شناسایی شده که همان زمان پس از طی مراحل اداری، منجر به اخراج کارمند متخلف و تشکیل پرونده قضایی برای وی شده و نامبرده تحت تعقیب قضایی قرار دارد.

وی بیان کرد: لذا طرح این موضوع در این مقطع زمانی آن هم‌ پس از گذشت یکسال از اخراج کارمند یادشده، دارای اهداف و انگیزه‌های خاص و مجرمانه است و وزارت امور خارجه این موضوع را در چارچوب‌های دیپلماتیک و حقوقی، مورد پیگیری قرار خواهد داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 333702