توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۶
تحلیلگر عمانی: منطقه با همکاری ایران و عرب‌ها شکوفا می‌شود
تحلیل‌گر عمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در حاشیه همایش گفت‌وگوهای ایرانی-عربی شکوفایی منطقه را در گرو همکاری بین آنها دانست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «سالم الجهوری»، پژوهشگر و تحلیلگر مسائل راهبری در عمان، گفت که به اعتقاد او باید همکاری  بین ایران و کشورهای عربی بیشتر شود و هر دو طرف از موضوع گفت‌وگوهای راهبری که در سومین دور آن به میزبانی تهران شروع شده، استفاده کنند.

این تحلیل‌گر عمانی گفت که «به نظر بنده، این مسئله خوب است به ویژه اینکه دور اول و دوم گفت‌وگوهای عربی ایرانی در دوحه قطر برگزار شد. جهوری همچنین گفت که همه طرف‌ها امروزه پی به تأثیرات این گفت‌وگوها و امکان همکاری بین ایران و کشورهای عربی در مرحله آتی برده‌اند.

او ایران را کشوری همسایه دانست که با سایر کشورهای عربی در ساحل خلیج فارس جای گرفته است و منافع مشترک و در هم‌تنیده در زمینه‌های سیاسی، تجاری، سرمایه گزاری اقتصادی و همچنین در سایر زمینه‌ها دارند.

این تحلیل‌گر عمانی گفت: ایران و کشورهای عربی از طریق این همکاری‌ها می‌توانند منطقه را توسعه دهند؛ به ویژه اگر همه این کشورها بر اهمیت امنیت و ثبات و کشتی‌رانی خواه در تنگه هرمز باشد خواه در تنگه باب المندب تأکید داشته و به آن واقف باشند. این مسئله به نظرم، منجر به شکوفایی منطقه خواهد شد.»

او در پایان گفت‌وگوی خود با تسنیم اظهار داشت که این گفت‌وگوها فرصت بسیار خوبی است و رهبران متعددی که تصمیم گذار هستند، در این همایش شرکت دارند و این همایش مهم فرصت‌های نزدیکی بیشتر بین دو طرف را فراهم می‌کند.
کد مطلب : 335700
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی