توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۲ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳
روحانیت و جمهوری اسلامی ایران
اگر کسی انصاف داشته و اهل معرفت باشد پس از مطالعه آمار زیر؛ به جایگاه رفیع روحانیت پی خواهد برد.
روحانیت و جمهوری اسلامی ایران
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اگر کسی انصاف داشته و اهل معرفت باشد پس از مطالعه آمار زیر؛ به جایگاه رفیع روحانیت پی خواهد برد. البته در پایان این آمار؛ اشاراتی خواهیم نمود.
 
* یا می‌دانستید که:

26 نفر از شهدای روحانی نماینده مجلس شورای اسلامی بودند،،،

 20 نفر از شهدای روحانی در قوه قضاییه مسئولیت داشتند،،،

 115 نفر از شهدای روحانی از ائمه جماعت و ائمه جمعه بودند،،،

 23 نفر از شهدای روحانی در سوانح هوایی شهید شدند،،،

72 نفر از شهدای روحانی غواص بودند،،،

 1047 نفر از شهدای روحانی تبلیغی بودند،،،

2550 نفر از شهدی روحانی آرپی‌جی زن، تک تیرانداز، بیسیم‌چی و امدادگر بودند،،،

50 نفر از شهدای روحانی از فرماندهان و مسئولان دفاع مقدس بودند،،،

15 نفر از شهدا، از خواهران طلبه بودند،،،

43 شهید روحانی، مدافع حرم بودند،،،

93 شهید روحانی مفقودالاثرند...

شادی ارواح طیبه شهدای اسلام و انقلاب اسلامی صلوات...

حالا یک توضیح و اشاره مهم

حقوق شهروندی طبق قانون اساسی به هرکسی و از هر صنفی بشرط داشتن لیاقت و شرایط قانونی اجازه می دهد که در پستهای سیاسی و علمی و صنعتی و حتی نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری شرکت نماید:

۱- الان آخوند داریم که در حوزه و دانشگاه درس می خواند و درس هم می دهد و هم در درس خارج فقه و اصول مراجع شرکت می کند اما جراح عمومی و یا متخصص پزشکی و خیلی هم موفق است.

۲- الان؛ هم افراد لباس شخصی درس حوزوی و فلسفه و عرفان و سیاسی  می دهند و هم آخوند.

۳- تعداد قابل توجهی آدم شخصی داشتیم و داریم که درس پزشکی و فنی و حقوقی و امثالهم خوانده اند اما هیچ کدام درس سیاست نخوانده اند اما بعنوان نماینده و وزیر و رئیس جمهور انتخاب شده اند و فعال بوده اند.

۴- همین آخوندها به غیر از نماز خواندن و مسئله شرعی گفتن به کارهای بسیار مهم پزشکی؛ کمک مومنانه؛ کمک رسانی به زلزله وسیل زدگان؛ گروههای جهادی، مسائل قضایی؛ پرستاری؛ حتی غسل و کفن کردن افراد کرونایی؛ مشاوره خانوادگی؛ تهیه جهیزیه برای نیاز مندان و صدها مورد دیگر فعالیت دارند ‌حتی در مراکز علمی هسته ای؛ ریاضیات، نانو تکنو لوژی؛ موشکی؛ خدماتی؛ و امثالهم فعال هستند.

تعداد قابل توجهی از روحانیون سفیر بوده وهستند . خدا رحمت کند مرحوم حجت الاسلام مهدوی شریف که سفیر ایران درکنیا بود ایشان خیلی محبوب مردم آفریقا بود  این بزرگوار ضمن انجام کار سفارت ودیپلماسی حتی در دهه محرم برای مردم کشور محل مآموریت خود مراسم عزاداری میگرفت وبه زبان انگلیسی وقایع عاشورا را تبیین میکرد وحتی روضه میخواند ومردم بشدت گریه میکردند . و عجیب هم اثر گذار بود.

خوب؛ در کجای قانون و آزادی آمده که این قشر فقط باید در حوزه باشند و لذا اکثر خیانتها و ناکارآمدیها را افراد شخصی انجام دادند نه قشر روحانیت. به قول مرحوم شریعتی در پای هیچیک از قرادادهای استعماری امضاء یک آخوند دیده نمی شود.

اگر چه طی سالهای گذشته تعدادی آخوند سیاست زده و نفوذی و بی لیاقت و به خواست و انتخاب بخشی از مردم پستهای مدیریتی کشور حضور داشتند اما نباید این تعداد کم را به همه روحانیت معظم تعمیم داد.

موضوع اصلی اینست؛ هر کسی در هر لباس و مقام و زمان و مکانی که می تواند به کشور و مردم خدمت کند باید از وجود او استفاده شود و اگر هر کسی خلاف کرد و ناکارآمد و خائن بود باید حساب و کتاب پس داده و محاکمه شود پس آدرس غلط به مردم ندهید . آیا عقل و منطق غیراز این را می گوید.

لذا نباید نسبت به روحانیت معظم که صدها سال برای نجات مردم تلاش کردند و جان خود را گذاشتند اینهمه ناجوانمردی و کینه ورزی بشود که امام خمینی(ره) و امام خامنه ای بعنوان رهبر و شهیدانی چون بهشتی؛ مطهری؛ مفتح، باهنر؛ غفاری؛ سعیدی؛ و هزاران نفر دیگر نمونه ای از اثر گذاران علمی و معنوی کشور طی سالیان متمادی بوده اند.

در نتیجه این نوع روحانیت است که اسلام را زنده نگه داشته و از زمان صفویه تا کنون خدمات و ایثار فراوانی داشته اند و در یک کلام این خمینی عزیز بود که با لباس آخوندی و صنف روحانیت برای نجات مردم ایران و اسلام برسر شاه و آمریکا و مستکبرین عالم فریاد کشید و هزینه آنرا نیز پرداخت و بر سر پیمان خود با خدا و مردم ایستاد و طی هزار سال گذشته این روحانیت بوده که اسلام را زنده نگه داشته و حفظ نموده است.

 فروردین  ۱۴۰۱  فرهادنیا
کد مطلب : 309817
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان