توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۹
ترامپ: بایدن در نشست «گروه هفت» آمریکا را در سطح جهانی شرمنده کرد
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا می‌گوید گاف اخیر رئیس‌جمهور کنونی این کشور باعث شد که آمریکا به مایه خنده و تمسخر دیگر کشورها تبدیل شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در گردهمایی هوادارانش در ایالت «ویسکانسین» با اشاره به گاف اخیر جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور در نشست سران کشورهای گروه هفت (G۷) اعلام کرد که بایدن با این حرکت به آمریکا توهین کرد و باعث شد که دیگر کشورها آمریکا را مسخره کنند.

وی دراین‌باره گفت: بایدن ما را در سطح جهان مسخره کرد، این هفته ایالات متحده به مایه و تمسخر در سراسر جهان تبدیل شد.

ترامپ در ادامه با توجیه اخیر سخنگوی کاخ سفید درباره گاف بایدن افزود: حالا او برای این (گاف) هوش مصنوعی را سرزنش می‌کند. او می‌گوید رسانه جوری تصویر را نشان داده که گویا او (بایدن) نمی‌داند که کجا دارد می‌رود. حالا هواداران بایدن بابت این رویداد خیلی ناراحت هستند.

«کارین ژان‌پیر» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در اظهاراتی عجیب مدعی شد که تصاویر و فیلم‌های مربوط به گاف‌ها و حرکات عجیب جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا «واقعی نیست و جعل عمیق (Deep Fake) است.»

سخنگوی کاخ سفید در حالی مدعی ساختگی‌بودن گاف‌های آشکار و پرتکرار رئیس‌جمهور ۸۱ ساله آمریکا شده که این نوع فیلم‌ها و تصاویر را خبرگزاری‌های رسمی این کشور منتشر کردند.

در تازه‌ترین گاف رئیس‌جمهور آمریکا پنج‌شنبه گذشته روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد که تصاویر منتشرشده از محل برگزاری نشست سران گروه هفت (G۷) در جنوب ایتالیا نشان می‌دهد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هنگام عکس‌گرفتن سران بی‌دلیل جمع آنها را ترک می‌کند و نخست‌وزیر ایتالیا او را برمی‌گرداند.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این نیز در سخنرانی‌های عمومی بارها و بارها دچار اشتباه و گاف کلامی شده است، به طوری که تحلیل رونوشت‌های کاخ سفید نشان می‌دهد که مشاورانش تنها در سال جاری دست کم ۱۴۸ بار مجبور به اصلاح گاف‌های او شده‌اند!

این تحلیل و بررسی که تارنمای خبری محافظه‌کار «دیلی کالر» مجری آن بوده است، پس از ارزیابی به این نتیجه رسید که بایدن در سال ۲۰۲۴ به ازای هر روز، بیش از یک بار گاف داده است. این تحلیل ۱۱۸ بیانیه، سخنرانی و نشست مطبوعاتی را شامل می‌شود که کاخ سفید رونوشت آن را منتشر و کارکنان دفتر ریاست جمهوری متعاقباً آن را اصلاح کردند.

به نوشته دیلی کالر، این اصلاحات طیف وسیعی از گاف‌ها از جمله اشتباهات غیرارادی (تلفظی، ارائه اطلاعات غلط و …) تا اضافه کردن کلمات و تغییر معنای کلی حرف‌ها را در بر می‌گیرد. به عنوان نمونه، زمانی که باید در جریان یکی از سخنرانی‌هایش گفت که «همه آمریکایی‌ها علیه طرح نجات او رأی دادند»، در حالی که باید می‌گفت «همه جمهوری‌خواهان»!

در مثالی دیگر، او گفته بود که «باید از هرگونه تهدید علیه دموکراسی دفاع کرد» در حالی که کلمه اصلاح‌شده در رونوشت کاخ سفید، این بود: «باید هرگونه تهدید علیه دموکراسی را شکست داد». رونوشت تنها یکی از سخنرانی‌های بایدن (نطق وضعیت کشور ماه گذشته)، ۱۳ اصلاحیه داشت!

از جمله گاف‌های غیرارادی می‌توان به ادعای «۷۵۰ میلیون آمریکایی (دوبرابر بیشتر از جمعیت واقعی آمریکا) واکسن کووید -۱۹ دریافت کردند» اشاره کرد. او همچنین به افراد مسن مبتلا به دیابت گفته بود «کهن‌سالان معلول»!

به گزارش مهر بایدن ۸۱ ساله هم‌اکنون مسن‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست و در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امسال، در پایان دوره دوم ۸۶ ساله خواهد بود. نظرسنجی ماه گذشته نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد که ۷۲ درصد آمریکایی‌ها از جمله بیش از نیمی از دموکرات‌ها معتقدند که بایدن برای انجام وظایف رئیس جمهوری، بیش از حد پیر است.
کد مطلب : 336817