توصيه به ديگران
۰
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۶
انصارالله توازن معادلات تجاری رژیم صهیونیستی را برهم زد
معاون اداره اخبار شبکه المنار گفت: مقاومت در پی جنگ نیست اما اگر نبردی به وجود آید همیشه آماده و حاضر است و ممکن است رژیم صهیونیستی را غافلگیر کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» از اشعار فردوسی پیش از ظهر یکشنبه ۲۹ بهمن با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی ابطحی دبیر کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران، اسامه حمدان سخنگوی جنبش حماس و اصحاب رسانه آغاز به کار کرد. در این دوره از نمایشگاه که با وقفه شش ساله برگزار شد، ۴۵۰ رسانه حضور داشتند و نمایشگاه کار خود را تا روز چهارشنبه دوم اسفند ادامه داد.

موضوع فلسطین در این نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار بود چرا که غرفه‌ای به موضوع فلسطین و محور مقاومت اختصاص داده شد و ۱۲ رسانه و ۱۵ فعال رسانه‌ای از جبهه مقاومت از کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکیه، تونس، عراق، یمن، فلسطین ولبنان هم در نمایشگاه حضور گسترده‌ای داشتند. در همین راستا خبرنگار ما مصاحبه‌ای با آقای «حسن حاج سلیمان» معاون اداره اخبار شبکه المنار داشته است که مشروح آن از نظر می‌گذرد؛

رسانه‌ها و نمایشگاه رسانه‌های ایران چگونه می‌توانند حقیقت موضوع فلسطین و مواضع تهاجمی اسرائیل و غرب در قبال مساله فلسطین را آشکار کنند؟

در واقع این نمایشگاه فرصتی برای دیدار اصحاب رسانه و مطرح شدن ایده‌های رسانه‌ای توسط کشورهای محور مقاومت، کشورهای عربی و حتی کشورهای اسلامی است. در این نمایشگاه حتی تحلیلگران سیاسی خارجی نیز حضور دارند که در روزنامه‌های خارجی، غربی و حتی آمریکای لاتین تحلیل‌های خود را به چاپ می‌رسانند. در واقع برگزاری این نمایشگاه فرصتی اساسی برای افشای ماهیت حقیقی رژیم صهیونیستی و مظلومیت مردم فلسطین است. از طرفی گردآوری اصحاب رسانه در کنار یکدیگر موجب تبادل اطلاعات شده وهمکاری آنها با یکدیگر باعث دست یافتن به ابزارها وسازوکارهای واحدی می‌شود که در دفاع از آرمان‌های فلسطین بسیار مؤثر است.

رسانه‌ها برای افشای حقیقت آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی باید روی چه جنبه‌هایی تمرکز کنند؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در این زمینه باید به آن توجه شود، بحث تحلیل اظهارات صهیونیست‌ها، تطبیق آن با واقعیت و تکیه بر افشای دروغ‌های رسانه‌های اسرائیلی است. ما باید به شکل دقیق بر روی موضوع اختلافات مسؤولین اسرائیلی تمرکز کنیم و با رصد روزنامه‌های صهیونیستی و شبکه‌های اجتماعی، دروغ‌های آنها را برای همه برملا کنیم.

ارزیابی شما از اقدامات جنبش انصارالله یمن در دریای سرخ، باب المندب و خلیج عدن چیست؟

آنچه مقاومت یمن انجام می‌دهد در ابعاد مختلف تأثیر زیادی داشته است، بُعد اول این است که مقاومت، خسارت‌های زیادی به اقتصاد اسرائیل وارد کرد و بنابراین به صورت غیرمستقیم اقدامات آنها منجر به عدم تعادل در موازنه قدرت تجاری حامیان‌شان شده است. بُعد دوم ترس رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و همه حامیان آنها از محور مقاومت و به ویژه جنبش انصار الله یمن است، زیرا یمنی‌ها هنوز توانایی‌های زیادی دارند که می‌توانند در آینده‌ای نزدیک آن را آشکار سازند.

آیا رژیم صهیونیستی جرأت خواهد کرد تهدیدات خود علیه لبنان را عملی کند و جنگی گسترده علیه لبنان به راه بیندازد یا تهدیدات آن صرفاً یک جنگ روانی برای توقف عملیات حزب الله در حمایت از غزه است؟

اسرائیل همیشه در پی جنگ با لبنان است، اما از آن می ترسد. مقاومت نه در پی جنگ است و نه از آن می ترسد، بلکه همیشه آماده و حاضر برای نبرد است و ممکن است صهیونیست‌ها را غافلگیر کند. اسرائیل مجبور است لبنان را تهدید کند و اگر آن را تهدید نکند ممکن است ابهت خود را از دست دهد. در واقع همه اینها تبلیغات برای انتخابات است و هیچ اثر خارجی ندارد.

به نظر شما چرا کشورهای عربی، به ویژه کشورهای اطراف فلسطین، هیچ کاری در حمایت از غزه انجام نداده‌اند؟

کشورهای عربی باید از خواب خود بیدار شوند و برای حمایت از مردم غزه مواضع اصولی اتخاذ کنند. چه کسی می‌توانست تصور کند شخصیتی از ایران به نام روح الله خمینی (ره) بتواند رژیم شاه را سرنگون کند؟ بله پس ما می‌توانیم در حمایت از فلسطین و آزادی قدس قدم‌های محکمی بر داریم.
مرجع : خبرگزاری مهر
کد مطلب : 333668