توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۶
بیعت با ولایت؛ تا آخرایستاده ایم
بیعت در اسلام؛ بویژه بیعت با ولی و امام جامعه تاکتیکی و شرطی نیست بلکه یک امر قطعی و حتمی و شرعی و الزام آور است، و لذا تحت هیچ شرائطی نقض و خروج از آن موجه نبوده و عقوبت دارد.
بیعت با ولایت؛ تا آخرایستاده ایم
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ بیعت؛ یک امر شرعی و اخلاقی است که شهداء معنی بیعت را تفسیر کرده اند.

بیعت در اسلام؛ بویژه بیعت با ولی و امام جامعه تاکتیکی و شرطی نیست بلکه یک امر قطعی و حتمی و شرعی و الزام آور است، و لذا تحت هیچ شرائطی نقض و خروج از آن موجه نبوده و عقوبت دارد.

🔺امروز پیمان و بیعت، حتی بین دو انسان عادی و یا دوخانواده؛ یک عرف پذیرفته شده عاطفی و حقوقی؛ و در ایران اسلامی؛ حکم شرعی را نیز در پی خواهد داشت و نقض کنندگان آن؛ ضمن مجازات قانونی و دنیائی از عقوبت آخرتی آن نیز در امان نخواهند ماند و وای به حالیکه بیعت مردم با امام جامعه باشد از جمله غدیر خم و در عصرما بیعت با امام خمینی(ره) و امام‌ خامنه ای عزیز و بیعت با شهدای انقلاب اسلامی.

🔺مردم امروز دنیا بویژه شیعیان؛ بعد از ۱۴۰۰سال؛ عملکرد و بیعت شکنی خلفاء و خواص و مردم حاضر در غدیر را مورد انتقاد؛ نکوهش ومذمت قرار می دهند. بخاطر اینکه واقعه غدیر با اشاره و استعاره نبوده که عذری برای عدم فهم و
نقض آن آورده شود؛ بلکه صریح؛ محکم؛ روشن و شفاف؛ بویژه اینکه ابلاغ کننده
خدا و اجراء کننده پیامبر خدا(ص) و ادامه دهنده و مقصود این واقعه؛ وجود نازنین امیرالمومنین علی علیه السلام بوده است.

درایران اسلامی هم شبیه همان بیعت با امام راحل و مقام معظم رهبری در سالهای متوالی بسته و همواره این بیعت در بیان و عمل؛ تجدید و ادامه پیدا کرده است.

و لذا خواص طرفدار حق و مردم با بصیرت، لحظه به لحظه به دور خیمه بیعت خود
چرخیده و لحظه ای از امام خود غافل نمی شوند که مبادا سقیفه ای دیگر اتفاق بیفتد و امروز حرف اهل معرفت و تقوی اینست که ما تا آخر؛ پای بیعت خود با ولایت ایستاده ایم و از ایثار مال و آبرو و جان خود دریغ نخواهیم کرد.  

🔺 ناگفته نماند که در سالهای قبل بعضی نمایندگان مجلس و روسای جمهور گذشته پای بیعت و قسم خود نبوده و کشور را به این نقطه سخت اقتصادی رسانده اند.

🔺یک نکته مهم‌ 👈  این چه سِری است که حضرت آقا با مسئولین برای معیشت و خدمت به مردم سخن می گویند و بامردم در خصوص حفظ انقلاب سخن می گویند.

🔺بیعت امروز بارهبری بیعت با پیامبر(ص) و درنهایت بیعت باخداست.

 فروردین   ۱۴۰۳  #فرهادنیا
کد مطلب : 334487