توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۲۷
یک کشتی با پرچم آمریکا در خلیج عدن هدف قرار گرفت
یک کشتی متعلق به شرکت دانمارکی مرسک که با پرچم آمریکا در حال حرکت در شمال خلیج عدن بود، هدف یک شی پرنده ناشناس قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش ، این شرکت کشتیرانی دانمارکی اعلام کرد که روز سه شنبه یکی از کشتی های آن به نام «سنتوسا» بر اساس گزارش ها هدف یک شی پرنده در شمال خلیج عدن هدف قرار گرفته است.

شرکت مرسک به خبرگزاری رویترز گفت که هیچ آسیبی به خدمه یا کشتی و بار آن وارد نیامده است.

سخنگوی این شرکت واقع در کپنهاگ بیان کرد که این کشتی یکی از کشتی های با پرچم آمریکا بود که برای خطوط تابعه مرسک کشتیرانی می کرد.

سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس خبر داد که کاپیتان یک کشتی تجاری یک انفجار را در نزدیکی این کشتی در حدود 180 مایل دریایی (333 کیلومتری) شرق نشطون یمن گزارش کرده است.

این سازمان نیز همانند شرکت مرسک اعلام کرده است که کشتی سنتوسا و خدمه آن سالم هستند.

این درحالی است که فرماندهی ستاد مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در ادامه حمایت‌های خود از رژیم صهیونیستی و جلوگیری از محاصره دریایی این رژیم، طی بیانیه‌ای بامداد روز دوشنبه مدعی رهگیری پهپادهای ارتش یمن شد.

بر اساس ادعای سنتکام، آمریکا طی 24 ساعت گذشته، دو پهپاد ارتش یمن را در مناطق تحت کنترل دولت نجات ملی و دو پهپاد دیگر را بر فراز خلیج عدن رهگیری و منهدم کرده است.

عملیات دریایی ارتش یمن همچنان علیه کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی در آب های نزدیک به این کشور ادامه دارد و آنها تاکید کردند که تا زمان برقراری آتش بس در غزه به کارزار نظامی خود ادامه می دهند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 337475