توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۰
تدابیر شدید امنیتی در ترکیه با آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری
دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه تحت تدابیر شدید امنیتی و با استقرار 600 هزار نیروی امنیتی و 73 بالگرد، 8 هواپیما و 61 پهپاد در سراسر کشور در حال برگزاری است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مراکز اخذ رأی در ترکیه امروز (یکشنبه) ساعت ۰۸:۰۰ به وقت محلی، در حالی برای رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بازگشایی شدند که حدود ۶۰۰ هزار نیروی امنیتی، ۷۳ بالگرد، ۸ هواپیما و ۶۱ پهپاد، مسئولیت تأمین امنیت دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه را برعهده گرفتند.

روزنامه حریت در این خصوص گزارش کرد، دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه صبح امروز با رقابت تنگاتنگ بین دو رقیب اصلی یعنی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «کمال قلیچ‌دار اوغلو» رهبر «ائتلاف ملت» آغاز شد.

در این گزارش آمده است که به منظور برگزاری بدون مشکل و حادثه دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، وزارت کشور ترکیه در سراسر کشور هشیار است.

بر اساس این گزارش، مجموع ۵۹۶ هزار و ۷۶۵ نفر از جمله ۳۲۵ هزار و ۴۰۹ مأمور پلیس، ۱۹۳ هزار و ۸۷۹ ژاندارم، دو هزار و ۶۴۰ گارد ساحلی، ۵۸ هزار و ۶۴۸ گارد امنیتی و ۱۷ هزار و ۱۸۹ گارد داوطلب در سراسر ترکیه مستقر شده اند.

روزنامه الحریت ترکیه همچنین گزارش کرد که ۷۳ بالگرد، هشت هواپیما، ۶۱ پهپاد و ۲۴۴ قایق نیز در سراسر ترکیه برای تأمین امنیت انتخابات مستقر شده‌اند.

گزارش شده است که «تیم‌های جرایم اطلاعاتی» برای نظارت بر اطلاعات نادرست احتمالی، «جرایم انتخابی» و «پست‌های تحریک‌آمیز» در شبکه‌های اجتماعی تعیین شده‌اند.

این روزنامه ترکیه‌ای گزارش کرد: «در خصوص ارسال پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان جرم شناخته شود، بلافاصله پرونده‌های قضایی و اداری تشکیل می‌شود».

طبق این گزارش، در صورت قطعی برق، ژنراتورها و منابع مشابه برق و سیستم‌های روشنایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این روزنامه همچنین بنا بر گزارش مقام‌های محلی گزارش کرد: «اقداماتی علیه اعتراضات احتمالی در ملاء عام، مناطق گردشگری، فرودگاهها، بنادر، ایستگاه‌های اتوبوس، ایستگاه‌های راه‌آهن، بازارها، مراکز خرید، بازارها، متروها و مکان‌های شلوغ مشابه انجام خواهد گرفت».

اگر چه نمی‌توان به طور کامل به نتایج نظرسنجیها در ترکیه اعتماد کرد اما نتایج آخرین نظرسنجیها نشان می‌دهد که رجب طیب اردوغان پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خواهد بود.

آخرین نظرسنجی که توسط بنیاد تحقیقات ترکیه انجام شده و روزنامه «حریت» آن را منتشر کرده، نشان می‌دهد که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با کسب ۵۳.۷ درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز خواهد شد.

تحولات دو هفته اخیر نیز نشان می‌دهد که روی کاغذ و حتی در میدان شانس قلیچدار اوغلو برای پایان دادن به حکومت ۲۰ ساله اردوغان کاهش یافته است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 324721