توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۲
هشدار! تنگه اُحُد را رها نکنیم، دشمن در جبهه فرهنگی کمین کرده
بله درست است، اغتشاشگران 25 شهریور در خیابانها نبودند! اما یکسال است که در مترو، اتوبوس، پارکها، سینماها، پاساژها و مراکز تفریحی، خیابانها و کوچه ها و... شاهد کشف حجاب و رواج آن هستیم.
هشدار! تنگه اُحُد را رها نکنیم، دشمن در جبهه فرهنگی کمین کرده
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛ بله درست است، اغتشاشگران 25 شهریور در خیابانها نبودند!
اما یکسال است که در مترو، اتوبوس، پارکها، سینماها، پاساژها و مراکز تفریحی، خیابانها و کوچه ها و... شاهد کشف حجاب و رواج آن هستیم.

♦️نه اینکه قبلا اوضاع حجاب خیلی خوب و مطلوب بوده باشد، خیر! ما متأسفانه سالهاست که در نهادینه کردن این فریضه ی مهم الهی و سیاسی در برابر دشمنانمان وا داده ایم و به وظایفمان آنگونه که باید عمل نکرده ایم.
ما یعنی: رسانه، سینما، صدا و سیما، نهادهای موظف و مسئول فرهنگی، آموزش و پرورش، علما و طلاب حوزه های علمیه، دانشگاهها، پدر و مادرها و...

♦️اینقدر هم با آمارگیری که فلان درصد از مردم هنوز موافق حجابند خودمان را سرگرم نکنیم.
بپذیریم که والله قسم وضع موجود در شأن جمهوری اسلامی نیست.

♦️مدتها بود که تا معترض می شدیم در همین فضای مجازی، عده ای از صاحبان رسانه به ما تشر می زدند که الآن اولویت با موضوعات اقتصادی است که بحمدلله اخیرا حضرت امام خامنه ای "حفظه الله تعالی" تکلیف را مجددا یادآوری فرمودند که موضوعات فرهنگی و اقتصادی هر دو اولویت هستند.

♦️و نیز عده ای از همین رسانه ای های پرمخاطب به ظاهر انقلابی در تخطئه امر به معروف و نهی از منکر حتی از دست بردن در احکام شریعت و نسبت دروغ دادن به مراجع دریغ نکردند.

♦️بعضی دیگر هم، چنان حق به جانب می گفتند که نباید برخورد سلبی صورت بگیرد و برخورد فرهنگی کافیست که گویا هیچ سررشته ای از ملزومات اجرای یک قانون نداشتند، البته اینان در موضوع کار فرهنگی هم گُلی به سر جامعه نزدند.

♦️خلاصه اینکه، ما حواسمان هست که دشمن عجالتاََ از خوان اول با موفقیتی نسبی عبور کرده است و برای عقب راندنش باید توانی بسیار بیشتر از قبل به کار بگیریم.
هنوز امید به وعده ی دولتمردان و مسئولین داریم که گفتند این اوضاع در ساختار قانونی سر و سامان خواهد یافت، بخش فرهنگی اش هم که یک همت دسته جمعی می طلبد و البته در این میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی و گردشگری فعلا در عمل دارند ساز مخالف می زنند.

♦️به هر حال، دشمنان یقین بدانند که ما از تاریخ درسها گرفته ایم و در محضر ولی و رهبرمان دشمن شناسی را مشق کرده ایم.
و با هوشیاری، مطالبه گری و تبیین اجازه نخواهیم داد شیرینی فتح اولین خاکریز در کامشان به ثبات و دوام برسد. "إن شاءالله"

✍️ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 329320