توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۶
ایران به جمع سازندگان موتور دیزل لوکوموتیو جهان پیوست
موتور دیزلی لوکوموتیو ایرانی با حضور وزیر صمت و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پیش از ظهر امروز وزیر صمت به همراه مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی با حضور در کارخانجات لکوموتیو سازی ایران از موتور دیزل لکوموتیو ایرانی رونمایی کردند.

 موتور دیزل بومی‌سازی شده لوکوموتیو با قدرت 4 هزار اسب در گروه مادرتخصصی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز رونمایی شد.

 این موتور دیزل با نام تجاری  مپ 610 توسط مهندسان ایرانی گروه صنعتی مپنا طراحی و بومی سازی شده است. با رونمایی از این موتور دیزل چهار هزار اسب بخار، کشورمان به فهرست کشورهای سازنده موتور دیزل لوکوموتیو جهان پیوست.

نیاز به 300 لوکوموتیو باری، مسافری و‌ غیره داریم

سیدمیعاد صالحی مدیر عامل شرکت راه آهن در حاشیه رونمایی از لوکوموتیو 4 هزار اسب بخار بومی‌سازی شده ایران با بیان اینکه امیدواریم با تولید انبوه این لوکوموتیوها، کمبودتا این حو‌زه را برطرف کنیم، اظهار داشت: اکنون بیش از 10 شرکت در کشور واگن تولید می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهر‌سازی با بیان اینکه در حوزه تولید لوکوموتیو ایران نوپا و در حوزه بازسازی بسیار توانا هستیم، افزود: با حمایتی که دولت و راه‌آهن از این حوزه دارد امیدواریم تجربه سا‌خت  لوکوموتیو در حوزه‌های دیگر توسعه یابد.

صالحی با بیان اینکه طبق قراردادی که در مپنا صنعتگران با مجموعه‌های فولادی که یکی از آنها فولاد‌ مبارکه  بود از 50 دستگاهی که قرار بود تحویل دهند تا کنون 45 دستگاه  تحویل داده شده است، عنوان کرد: ما باید توان داخلی را بشناسیم و از آن بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ‌350 لوکوموتیو  باری در کشور داریم، ‌بیان کرد: نیاز به 300 لوکوموتیو باری، مسافری و‌ غیره داریم.

صالحی افزود: با توجه به سیاست‌های دولت 50 لوکوموتیوی که با استفاده از توان داخل وارد شبکه  شده می‌توان فهمید که سیاست بر پایه تولید داخلی بوده است.

به گزارش تسنیم، وی با تاکید بر توجه به توانمند‌سازی تولید‌کنندگان داخلی در سال‌های اخیر ادامه داد: امیدواریم بتوانیم بخش عمده‌ای از نیاز کشور را از تولیدات داخلی برطرف سازیم.
کد مطلب : 335693
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی