توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶
روسیه صادرات برق به فنلاند را تعلیق کرد
شرکت برق فنلاند اعلام کرد که طرف روسی به دلیل آنچه پرداخت نشدن بهای برق صادر شده عنوان کرده است، صادرات برق خود به این کشور را از بامداد شنبه متوقف خواهد ساخت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، شرکت برق فنلاند (فینگرید) امروز جمعه اعلام کرد که شرکت روسی «اینتر رائو» (Inter RAO) صادرات برق به این کشور را از ساعت ۱:۳۰ بامداد روز شنبه به دلیل پرداخت نشدن هزینه‌های آن، متوقف خواهد کرد.

«فینگرید» در این رابطه در بیانیه‌ای به نقل از شرکت روسی مذکور گفت که برق وارداتی از روسیه در حال حاضر به دلیل مشکلات در دریافت بهای برق فروخته شده در بازار، متوقف خواهد شد.

شرکت برق فنلاند در ادامه و با اشاره به اینکه برق وارداتی از روسیه حدود ۱۰ درصد نیاز کلی این کشور را تشکیل می‌دهد، افزود: هیچ تهدیدی جهت تأمین برق کافی در فنلاند وجود ندارد.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: واردات برق از روسیه را می‌توان با واردات بیشتر برق از سوئد و تا حدی نیز با تولید داخلی جایگزین کرد.

تعلیق برق صادراتی روسیه در حالی صورت می‌گیرد که گفته می‌شود تصمیم عضویت فنلاند در ناتو عامل این اقدام بوده است.

به گزارش مهر پیشتر وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پیوستن فنلاند به ناتو یک تغییر اساسی در سیاست خارجی این کشور است. مسکو مجبور خواهد شد برای جلوگیری از تهدیدات برضد امنیت ملی خود، اقداماتی تلافی جویانه با ماهیت نظامی-فنی و یا ماهیت دیگر، انجام دهد.
کد مطلب : 311384