۲
توصيه به ديگران
۱
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۷
با هنجارشکنی در دانشگاهها چه باید کرد؟
بدون سیاه نمایی و واقع بینانه باید بپذیریم وضعیت اعتقادی، فرهنگی و سیاسیِ دانشجویان دانشگاههای ما نسبت به آنچه که از این فضای علمی توقع داریم در مرحله بحران قرار دارد.
با هنجارشکنی در دانشگاهها چه باید کرد؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛ بدون سیاه نمایی و واقع بینانه باید بپذیریم وضعیت اعتقادی، فرهنگی و سیاسیِ دانشجویان دانشگاههای ما نسبت به آنچه که از این فضای علمی توقع داریم در مرحله بحران قرار دارد.

♦️بخش مهمی از این بحران را باید از طریق حل گره های فکری این نسل از ابتدایی تا پایان دبیرستان کنترل و مدیریت نمود که روی هم انباشته و تثبیت نگردد و در دوران تحصیل در دانشگاه سرریز نشود.

♦️بخش دیگر آن در درون دانشگاهها از طریق برگزاری کرسیهای آزاد اندیشی، جلسات پرسش و پاسخ و تلاش برای اقناع سازیِ فکری دانشجویان باید صورت بگیرد، منوط بر اینکه آلترناتیو آن توسط برخی اساتیدِ نا آگاه، غربزده، مغرض و یا جاهل در کلاسهای درس تولید نگردد.

♦️و نیز اینکه، پاسخگویی به سؤالات و شبهات باید قطعا توسط شخصیتهای سیاسی، دینی و فرهنگیِ تراز با انقلاب، فهیم و با جامعیت در سطح دانسته ها که علاوه بر سعه صدر بالا از قدرت ارتباط گیریِ قوی و مدیریت رفتار برخوردارند صورت بگیرد.

♦️با اینحال، می دانیم که عده ای همواره هستند که از پذیرش حقیقت دوری نموده و در برابر آن عناد و لجاجت می ورزند.
اینجاست که تنبیه و برخوردهای انضباطی و قانونی تنها راه چاره برای بهینه سازیِ فضای دانشگاهها و امن نمودن آن برای تحصیل علم و تعالی خواهد بود که
می تواند کسانی را که با سرکشی و تمرد حاضر نیستند حرمت این محیط را نگاه داشته و حقِ داشتنِ شرایطی منظم، آرام و دور از تحریک و تشنج را برای خودشان و دیگران محفوظ بدارند و محترم بشمارند مطیع نموده و یا لاجرم معذور از پذیرش ایشان باشد.

✍ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 331346
مهرداد احمدی ورامینی
۱۴۰۲-۰۸-۱۸ ۱۸:۱۸:۴۰
1) باید در مرکز هر استان یک دانشگاه جامع ویژه دختران تاسیس شود .
2) بومی گزینی جدی تر پیگیری شود .
3) با حذف دروس عمومی یا انتقال آن به دبیرستان و ارشد دوره کارشناسی به سه سال کاهش یابد .
 
Germany
۱۴۰۲-۰۸-۲۷ ۲۰:۴۳:۵۲
بهتره بجای این همه کار ، رییس شورای تحول در علوم انسانی ، عزل شود که در طول 14سال ، کاری که به حسابی آید ، نکرده است . (43639)