توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹
ادعای تایوان؛ چین خود را برای حمله به تایوان آماده می‌کند
وزارت خارجه تایوان مدعی شد که هدف چین از انجام رزمایش گسترده نظامی در اطراف این جزیره، آماده‌سازی برای حمله به تایوان است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از راشاتودی، «جوزف وو» وزیر خارجه تایوان در نشستی مطبوعاتی مدعی شد که پکن از رزمایش نظامی استفاده کرده است تا خود را برای حمله به تایوان مهیا کند.

«جوزف وو» گفت: پکن با هدف تضعیف روحیه مردم تایوان، نسبت به انجام رزمایش گسترده، پرتاب موشک و همچنین حملات سایبری و اعمال فشار اقتصادی اقدام کرده است.

وزیر خارجه تایوان همچنین مدعی شد که نیت واقعی چین تغییر وضع موجود در تنگه تایوان و کل منطقه است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که «کالین کال»، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی اعلام کرده که ارزیابی واشنگتن از زمان‌بندی چین برای حمله نظامی به تایوان تغییری نکرده و آمریکا همچنان اعتقاد دارد که پکن تا دو سال آینده قصدی برای تصرف نظامی تایوان ندارد.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه گذشته به‌رغم هشدارهای مکرر مقامات سیاسی-نظامی چین، وارد تایوان شد و پکن در واکنش به این سفر، از پنجشنبه هفته گذشته رزمایش بی‌سابقه‌ای را در اطراف جزیره تایوان آغاز کرد. سفر پلوسی به تایوان بعد از ۲۵ سال، نخستین سفر یک مقام بلندپایه آمریکا به این جزیره محسوب می‌شود.

به گزارش مهر پکن، تایوان را بخشی از قلمرو خود می‌داند و سفر پلوسی را نقض فاحش سیاست «چین واحد» توصیف و علاوه بر اعمال تحریم‌های تجاری علیه تایوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و خانواده وی را تحریم کرده است.
کد مطلب : 313959