توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۷
آمریکا دو فرد و پنج نهاد را در ارتباط با یمن تحریم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم دو فرد و پنج نهاد به اتهام کمک تسلیحاتی به نیروهای یمنی خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از الجزیره، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که دو فرد و پنج نهاد را به اتهام تسهیل تأمین مالی و تسلیحاتی نیروهای مسلح یمن، در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا هم تأکید کرد که واشنگتن به استفاده از تمام ابزارهای موجود برای جلوگیری از ارسال سلاح و تجهیزات نظامی برای نیروهای یمنی پایبند است.

هنوز اطلاعاتی درباره هویت افراد و نهادهای تحریم‌شده منتشر نشده است.

شبکه تلویزیونی العربیه سعودی مدعی شد که تحریم‌های جدید آمریکا سه فرد و شش6 نهاد مستقر در چین را که در تسهیل تامین مالی و تسلیحاتی گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن نقش دارند، شامل می‌شود.

بر اساس بیانیه‌ای که در وب سایت وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه علاوه بر آن یک فرد و یک شرکت و یک کشتی را مورد تحریم قرار داده است.

در این بیانیه آمده است که کشتی مورد نظر در انتقال محموله‌های کالاهایی نقش دارد که از راه فروش آن منبع مالی مهمی برای کمک به خریدهای تسلیحاتی نیروهای یمنی فراهم می‌شد.

به گزارش مهر، اقدامات تحریمی جدید آمریکا بازیگران کلیدی را هدف قرار می‌دهد که نیروهای یمنی را قادر می‌سازند درآمد کسب کنند و طیف وسیعی از مواد را برای تولید سلاح‌های پیشرفته به دست آورند که اکنون از آن‌ها برای انجام حملات مداوم علیه کشتی‌های تجاری استفاده می‌کنند.
کد مطلب : 336774