توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۴
تهدید صنعت هواپیمایی آمریکا با کاهش تقاضای سفر
گزارش آمریکایی حاکی است، کاهش تقاضا برای سفرهای داخلی در سایه افزایش قابل توجه قیمت سوخت هواپیما و افزایش هزینه‌های نیروی کار صنعت هواپیمایی این کشور را تهدید می‌کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از العربی الجدید، شرکت‌های هواپیمایی در ایالات متحده  با پایین آمدن تقاضای شهروندان این کشور برای پروازهای داخلی تحت فشار هستند.

آمریکایی‌ها در تعطیلات ماه‌های اخیر سفر به اروپا را به جای سفرهای داخلی ترجیح داده‌اند که این امر منجر به کاهش قیمت بلیط داخلی و تهدیدی برای سهام شرکت‌ها شده است.

بر اساس داده‌های دولت آمریکا  قیمت بلیت پروازهای داخلی در آمریکا برای پنجمیبن مال متوالی در ماه آگوست نسبت به سال گذشته ۱۳.۳ درصد کاهش یافت.

وال استریت ژورنال در گزارشی که در عصر شنبه منتشر شد، آورده است: تقاضای ضعیف برای پروازهای داخلی در شرایطی رخ می‌دهد که شرکت‌های هواپیمایی با افزایش قابل توجه قیمت سوخت هواپیما و افزایش هزینه‌های نیروی کار مواجه هستند.

در این گزارش آمده که تردیدها حول این موضوع است که آیا شرکت‌های هواپیمایی قادر خواهند بود قیمت‎ها را برای جبران افزایش هزینه‌های عملیاتی که منجر به کاهش سهام آنها شده است، افزایش دهند.

شاخص گلوبال گیتس سهام معامله شده در بورس اوراق بهادار آمریکا در سال جاری پس از مشکلاتی که در طول دوره همه گیری کرونا با آن مواجه بود، ۵.۴ درصد افزایش یافت، اما بار دیگر نسبت به سطح قبلی قبل از همه گیری ۱۹ درصد کاهش یافت.

بر اساس داده‌های وال استریت ژورنال، سهام امریکن ایرلاینز  ۲۹ درصد و سهام خطوط هوایی ساوتست ایرلاینز نیز ۲۴ درصد کاهش یافته است.

اندرو دیدورا، تحلیلگر ارشد شرکت‌های هواپیمایی در بانک آمریکا گفت: خطوط هوایی، صنعتی است که توسط قدرت قیمت‌گذاری هدایت می‌شود. این نگرانی در بین سرمایه گذاران وجود دارد که قیمت‌های پایین بلیط‌ پروازهای داخلی با افزایش قیمت سوخت برابری نکند و این فشارها پس از سال‌های پرتلاطم برای صنعت هوانوردی آمریکا به وجود آمده است.

سهام شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در سال ۲۰۲۰ دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ با نرخ قابل توجهی کاهش یافت که اساساً سفرها را مختل و شرکت‌ها را مجبور کرده است برای غلبه بر شرایط به کمک‌های دولتی متوسل شوند و میلیاردها دلار وام بگیرند. سپس، با کاهش محدودیت‌های کرونا اوضاع رو به بهبودی گذاشت.

تقاضای بسیار پایین برای سفرهای هوایی داخلی همراه با کمبود نیروی کار شرکت‌های هواپیمایی در آمریکا، باعث شده قیمت بلیط هواپیما در سال گذشته در سال ۲۰۲۲ تا ۴۳ درصد در مقایسه با سال قبل از آن در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد.  شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در سال گذشته درآمدهای بی سابقه‌ای به دست آوردند، اما با توجه سطوح بالای بدهی این شرکت‌ها، سهام آنها بسیار پایین‌تر از سطح قبل از همه گیری کرونا باقی مانده است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 329295