توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۱
قهرمانان آسمانی | شما قضاوت کنید که محافظ واقعی کیست؟
در تعاریف فرهنگی و هنری دنیای غرب واژه محافظ به کسانی اطلاق می شود که از جان و مال و تمام هستی شان می گذرند تا منجی مردم جامعه خود شوند، اما در اینکه محافظ در دنیای خیال و سینما خلق شود و یا در دنیای حقیقی شگفتی خلق کند تفاوت بسیار است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از سراج24؛ فیلم های هالیوودی پر از واژه محافظ است. افرادی که از جان و مال و همسر و فرزند خود می گذرند تا جان یک انسان، یک تیم و یا یک جامعه و شاید دنیا را نجات دهند. یک محافظ همواره شخصیتی دوست داشتنی، محبوب دلها و قابل احترام در جوامع بشری است و رفتار و کردارش در مقابله با جرم و جنایت و مواجهه با جنایتکاران و تروریست ها معقول، قانونی و قابل توجیه است.

واژه محافظ در اخبار رسانه های غربی و کمپانی های بزرگ فیلمسازی نماد اقتدار و پیروزی و تبلور انسانیت و اخلاق است و برای این واژه قداستی وصف ناشدنی تعریف می شود. البته این قداست عمدتا ویژه اقشاری خاص با ملیت مشخصا آمریکایی است چون در فرهنگ غرب محافظ در واقع همان سرباز آمریکایی است که در نقش منجی دنیا وارد یک قائله شده و همه آدم بدها را مجازات می کند و در مسیر نجات، تمام اقدامات او اعم از قتل و جنایت و تجاوز و کودک کشی هایش مورد قبول و پسند و توجیه قرار می گیرد.

این مطلب بهانه ای بود تا گریزی به جنگ ترکیبی طراحی شده غربی ها برای از بین بردن امنیت در کشور اسلامی مان بزنیم. البته پر واضح و مبرهن است در طول 45 سال گذشته ملت ایران از اقدامات متعدد دنیای استکبار و صهیونیزم جهانی در امان نبوده و به دلیل مسلمان بودن، شیعه بودن، انقلابی بودن، ظلم ستیز بودن، ضد صهیونیسم بودن و استقلال خواهی مورد هجمه گسترده از جنگ سخت گرفته تا جنگ های نرم و ترکیبی بوده و همواره تحت آماج حملات پی در پی دشمنان و معاندان اسلام و انقلاب اسلامی واقع شده اند.

مصداق بارز جملات سخت و نرم و ترکیبی دشمن در سال گذشته و همزمان با فوت یک دختر جوان صورت گرفت و طی آن به بهانه های واهی و دروغین با ابزار مختلف امنیت و آرامش مردم ایران تحت الشعاع قرار گرفته و عده ای تروریست و خودباخته و جیره خوار با شعار ساختگی زن زندگی آزادی، چه جنایاتی که مرتکب نشدند.

حال در این میان جمعی دلاور مرد هم پیدا شدند که محافظ امنیت مردم شده و در برابر این گرگ صفتان جنایت پیشه ایستادند و با بذل جان، آشوبگران و سگ های جیره خوار دل بسته به آل صهیون را جای خود نشانده و آرامش گروگان گرفته شده توسط این ناپاکان را به آحاد مردم کشورمان بازگرداندند. این محافظان بیدار دل و فداکار در واقع همان منجیان جامعه هستند که در فرهنگ و سینمای آمریکایی مجازی و خیالی و وابسته به ترفندهای سینمایی قهرمان معرفی می شوند اما در دنیای واقعی قهرمانانی واقعی، همین مردان دلاور، باایمان، فداکار و شجاع هستند که با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت نشأت گرفته از دین مبین اسلام و راهبری ولی فقیه مدبر و حکیم، نجات بخش جامعه ای شدند که در آن مردان و زنان و کودکان خواستار آزادی و استقلال از هر ظلم و زوری بوده و می خواهند بدون وابستگی روی پای خود بایستند.

دلیر مردان شجاع و با ایمانی همچون شهید عجمیان، شهید اوجاقی، شهید علی وردی، شهید زینال زاده، شهید کرم پور و همه شهدای والامقامی که خون خود را فدای آبیاری درخت تنومند انقلاب و امنیت بخشی به مردم فهیم ایران اسلامی نمودند، همه و همه محافظانی هستند که بسیار بیشتر و بالاتر از قهرمانان ساختگی و پوشالی غربی مثل بتمن و سوپرمن و هیرو و غیره باید برای جامعه جهانی معرفی شوند تا جهانیان بدانند تبلور انسانیت و نوع دوستی و شجاعت و فداکاری نزد این دلاوران ایرانی است.

محافظ واقعی کسی است که مردانه در مقابل تروریست داعشی صفت و جیره خواری که به اندک ثمنی شرف و حیثیت و وطنش را فروخت تا جان و مال و ناموس مردم مورد تعرض قرار گیرد، ایستاد، همه عمرش را به پای مردم ریخت و در کمال تاسف همان گرگ صفتانی که از انسانیت و مردانگی بویی نبرده اند، ناجوانمردانه به روی آنها اسلحه و تیغ کشیدند و خصمانه خون پاک این دلاوران را به زمین ریختند... و آنگاه هیچ صدایی از گلوی ناپاک مدعیان حقوق بشر و مدعیان خارجی و ایادی داخلی شان در عناوین مختلف به ویژه سلبریتی های خائن و جیره خوار و خودفروخته در حمایت از این مظلومان در نیامد. همان مدعیانی که در حمایت از تروریست ها و مجرمان و معاندان گریبان چاک داده و اراجیف نامربوط می بافتند، امروز در برابر قاتلان و متعرضان به امنیت مردم سر در گریبان فرو برده و کر و کور و لال گشته اند.

جهان باید بداند فرزندان امامین انقلاب اسلامی پرورش یافته دینی مبین و مردم شمول و انسانی و کامل و آزاده پرور بوده و دل در گرو اهل بیت عصمت و طهارت، امام و انقلاب شان دارند. چنین افرادی باید محافظان واقعی معرفی شوند چراکه در دنیای واقعیت ها از هرآنچه تعلق دنیایی دارد دل بریده و جان شیرین خود را نثار آرامش و امنیت و سربلندی انسانیت و آزادی نمودند. روحشان شاد و راه شان پررهرو باد.

این ویدئو تعریفی متفاوت و پرمعنی و تامل برانگیز از واژه محافظ را برای مخاطب ارائه می دهد. این فیلم تلفیقی از یکی از برنامه های سرگرمی شبکه خانگی با اغتشاشات اخیر است. شما قضاوت کنید که محافظ واقعی کیست؟


کد مطلب : 329312