توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۱
زاکانی: عملیات اجرایی خط ۹ مترو امروز آغاز می‌شود
شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: زاکانی: عملیات اجرایی خط ۹ مترو امروز آغاز می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت:  عملیات اجرایی خط ۹ مترو امروز آغاز می‌شود.

وی افزود:  این خط از چیتگر تا دولت‌آباد را شامل می‌شود که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۵ سال زمان ببرد و هر زمان که بخشی آماده شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

زاکانی تاکید کرد: عملیات اجرایی دو خط ۸ و ۱۰ مترو نیز قبل از عید نوروز شروع شده است و خط چهارم را هم در هفته‌های آینده آغاز خواهیم کرد.

شهردار تهران در تشریح هزینه‌های ساخت مترو با بیان اینکه هر کیلومتر خط مترو حدود ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دارد، تصریح کرد: خط ۹ که در حدود ۴۰ کیلومتر است، عددی بالغ بر ۱۲۰ همت را به خود اختصاص می‌دهد.زاکانی گفت: عملیات‌ خط مترو در مدت حدود ۴ تا ۵ سال کامل می‌شود اما هر قطعه‌ای که تکمیل و متصل شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره قرارداد با شرکت چینی برای واردات اتوبوس نیز توضیح داد: این یک شرکت ساختمانی است و هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد. فردی که آن حرف‌ها را زده بود، حرف‌هایش نادرست و غیرکارشناسی است به عنوان مثال خط ۱، ۲ و ۳ توسط شرکت نظامی چینی تامین مالی شده است.

زاکانی در خصوص محرمانگی این قرارداد، اظهار داشت: محرمانگی آن به معنای مشخص از طرف خارجی است و در دولت هم اعلام شد که به دلیل آسیب نرسیدن به موضوعات باید از طرف دستگاه‌های مسئول رسیدگی شود؛ لذا تمامی دستگاه‌های مسئول هم از قرارداد خبر دارند و هم در متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان تر از محصول داخلی است.

زاکانی همچنین در مورد شایعات مربوط به قرارداد چینی، گفت:  شرکت ساختمانی چینی که گفته می‌شود ما از آن‌ها اتوبوس خریدیم، فقط شرکت تامین‌ مالی‌کننده است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 335749
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی